Budúcnosť skladacích smartfónov je za dverami. Zatiaľ je síce na trhu dostupný len Samsung Galaxy Fold, no podľa niektorých informácií sa zdá, že kórejská spoločnosť by mohla predstaviť aj druhý model. Samsung to možno stihne ešte pred očakávaným kúskom od Motoroly, píše Techradar.

Týmto smartfónom bude Samsung W20 5G, o ktorom máme, žiaľ, len veľmi málo informácií. Rovnako, ako viaceré najnovšie smartfóny, bude podporovať 5G mobilné siete a jeho predstavenie sa očakáva niekedy v priebehu tohto mesiaca. Navyše podľa obrázka, ktorý zverejnil čínsky operátor China Telecom, smartfón bude skladací.

Screenshot/Youtube

Samsung W2019, predchodca pripravovaného W20 5G, je špičkovým sklápacím smartfónom so špecifikáciami vlajkovej lode. Bol predstavený koncom minulého roka v Číne. Medzi jeho prednosti patrí procesor Snapdragon 845, 6 GB RAM či 4,2-palcový interný aj externý S-AMOLED displej s FullHD rozlíšením. Dva 12 MPx fotoaparáty, 2-násobný optický zoom a nahrávanie v 4K sú pre túto cenovú kategóriu samozrejmosťou. Samsung W2019 sa predával prostredníctvom operátora China Unicom a v prepočte stál 2 500 €. Môžeme očakávať, že ani W20 5G za ním v ničom nebude zaostávať.

Predchodca W20 - W2019 je sklápací smartfón, ktorý je v Číne dostupný za viac ako 2500 eur

Spoločnosť neuviedla podrobnosti o technológii, pomocou ktorej sa má zariadenie skladať. Mohla však uviesť aspoň čiastočné informácie o vylepšeniach v skladacej technológii – najmä po predošlom neúspechu Galaxy Fold. Ten sa totiž recenzentom začal kaziť. Konkrétne išlo o chybu, pri ktorej prestával fungovať celý displej.

Ochranná „fólia“ na obrazovke, ktorá ju chránila, sa dala odlepiť. Smartfón potom pomaly prestal fungovať. Spoločnosť chybu vyriešila a majiteľom prvých verzií ponúkla nadštandardný servis. Po splnení určitých podmienok si ho môžu nechať opraviť za 149 dolárov. Keďže jeho štartovacia cena je na úrovni dvoch tisíc eur, suma za jeho opravu je viac než prijateľná.

Matthew Moniz/YouTube

Motorola Razr, o ktorej sme písali tu, by mala byť predstavená 13.novembra a na rozdiel od Samsungu bude zrejme zameraná na globálny trh. Samsung totiž predstaví svoj smartfón W20 5G pravdepodobne len pre Čínu. Nie je to však oficiálne potvrdené a ani vyvrátené, W20 5G sa predsa len môže objaviť aj na našich trhoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom