Samsung pred pár dňami doručil známym recenzentom svoj revolučný skladací smartfón, aby sa s ním oboznámili a priniesli svoje vyjadrenie ešte skôr ako sa dostane do predaja. Nanešťastie sa krátko na to objavili závažné problémy s obrazovkou, ktorá zlyhala hneď po niekoľkých hodinách. Teraz prichádza vysvetlenie chyby displeja v Galaxy Fold za takmer 2 000 €, ktorý týmto týmto chovaním zaskočil aj ostrieľaných youtuberov.

Oficiálne spustenie predaja svojho skladacieho smartfónu naplánoval Samsungu na 26. apríla. Prednedávnom sa však na svet dostali správy, že sa prvé kusy odoslané recenzentom začali kaziť, konkrétne išlo o chybu, pri ktorej prestal fungovať celý displej. Ako prvý zástupca novej kategórie smartfónov má Galaxy Fold neduhov omnoho viac, no týmto problémom naozaj prekvapil.

Samsung sa mohol tejto zásadnej chybe vyhnúť

Poškodené kusy tejto novinky už Samsung známym recenzentom vymenil za nové a vysvetlil aj dôvody, prečo došlo k zlyhaniu ohybnej obrazovky. Tá nemôže byť kvôli konštrukcii samotného smartfónu sklenená, a tak bol výrobca nútený použiť plast. V balení je Galaxy Fold dodávaný vo otvorenom stave a po odlepení továrenskej fólie si mnohí mysleli, že je na displeji ešte ďalšia ochranná fólia. Jej jemné okraje na obrazovke tak mnohých presvedčili, že sa nemôže nič stať, ak ju odlepia.

Nenechaj si ujsť
Pohroma pre Samsung? Galaxy Fold sa pokazil niekoľkým recenzentom po pár hodinách používania

A tu sa to všetko začalo. Ako vysvetľuje vo svojom videu známy youtuber Marques Brownlee, práve táto časť obrazovky je zdrojom týchto nových problémov. Ide totiž o ochrannú vrstu, ktorá má chrániť panel pred poškriabaním, no bez nej dôjde k jeho poškodeniu.

Odlepenie tejto fólie tak má za následok postupné zlyhanie displeja, o čom však Samsung vopred dostatočne neinformoval. Bežní používatelia by si tak mohli myslieť, že ide o obyčajnú fóliu. Nanešťastie sa obrazovka Galaxy Fold potýka s ďalšími problémami a k jej poškodeniu môže dôjsť aj pri bežnom používaní.

Na vyriešenie problémov ostáva pár dní

Niektorí recenzenti hlásili chyby už po pár hodinách používania, iní zasa po pár dňoch. Ako vysvetlil vo svojej recenzii Dieter Bohn z The Verge, prvý kus Samsungu Galaxy Fold odišiel späť k výrobcovi kvôli nerovnosti v štruktúre obrazovky, ktorá na nej vytvorila lineárne čiary a neskôr odpísala aj samotný dotyk. Samsung tak má už len pár dní na to, aby dohliadol na vyriešenie vážnych problémov, kvôli ktorým sa môže dostať do nemilosti budúcich majiteľov jeho skladacieho smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom