Začiatky tohto tisícročia sa niesli v znamení príchodu novej techniky, medzi ktorú patrili aj stále lepšie telefóny. Spomedzi tisícok predstavených modelov sa do pamäte verejnosti zapísalo len zopár z nich, vrátane známej vyklápačky od Motoroly. Po 15 rokoch od predstavenia modelu RAZR sa chce Lenovo vrátiť ku koreňom svojej dcérskej značky a môže predstaviť jeho moderného, no drahého nástupcu.

Motorola RAZR bola veľkou ikonou svojej doby a svojimi vlastnosťami sa zapísala do histórie, na ktorú radi spomíname aj dnes. Skvelá vyklápačka priniesla množstvo obľúbených možností, vrátane vonkajšieho displeja, vďaka čomu išlo o jeden z najlepších telefónov minulosti. S myšlienkou obnoviť túto legendu sa však podľa portálu The Wall Street Journal pohráva Lenovo, ktoré pred časom Motorolu kúpilo.

Ikona z minulosti sa môže vrátiť v modernej podobe

Vďaka menu tohto telefónu a jeho legendárnej povesti môže totiž spoločnosť zarobiť nemalý peniaz, teda pokiaľ by bol jeho nástupca dostatočne kvalitný a spĺňal predstavy ľudí. Hoci sa môže modernejší RAZR zdať ako dobrý nápad, nebude zrejme pre každého. Podľa prvotných informácií sa má táto moderná vyklápačka vyskytnúť iba v exkluzívnej ponuke amerického operátora Verizon, pričom svoju premiéru môže mať už o pár týždňov. Viac informácií o tejto vyvíjanej novinke zatiaľ nie je známych, no internetom už neraz kolovali rôzne moderné koncepty.

Zobraziť celú galériu (3)
Eduardo Moreira/YouTube

Nenechaj si ujsť
Svietila na nich cena desiatok tisíc korún. Za hlúpe telefóny minulosti sme boli schopní utratiť naozaj nemalé čiastky

Pokiaľ by však s týmto kúskom chcelo Lenovo skutočne uspieť, bude sa musieť držať základných čŕt originálnej Motoroly RAZR, ktorá sa práve vďaka nim preslávila. Toto ale nie je prvýkrát, čo sa nejaký výrobca smartfónov odhodlal priviesť späť na trh model z rokov minulých. O vytvorenie novej línie Droid RAZR sa snažila v roku 2011 a 2012 aj samotná Motorola, ktorá v tej dobe ešte nepatrila Lenovu. Výsledok však nebol príliš úspešný a s originálnou vyklápačkou nemali vtedajšie smartfóny takmer nič spoločné.

Rovnakú stratégiu však zvolila aj znovuzrodená Nokia, ktorá pred časom znova ukázala model 3310 a 8110, no v modernejšom prevedení. V tomto prípade ale malo ísť iba o nostalgickú spomienku na minulosť, čomu odpovedá aj prevedenie samotných telefónov.

Lenovo sa tak môže čoskoro vybrať v šľapajách ostatných výrobcov. Podľa doterajších správ by mala spoločnosť vyrobiť len približne 200 000 kusov nového modelu RAZR, pričom každý z nich môže zákazníka stáť slušných 1 500 dolárov. Hoci je cena za nostalgiu v tomto prípade vysoká, na trhu sa určite nájde dostatok záujemcov, ktorí budú tieto peniaze ochotní obetovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom