Kórejská spoločnosť Samsung nám pred pár mesiacmi ukázala skutočnú vlajkovú loď v podobe modelu Galaxy S8. Ten priniesol niekoľko zaujímavých inovácií, no najviditeľnejšou z nich bol „Infinity Display“. Zdá sa, že nástupca tohto modelu, Samsung Galaxy S9, nám o niekoľko mesiacov prinesie iba zopár nie príliš prelomových vylepšení. 

Ťahúňom bude nový procesor a modem

Do odhalenia tohto ďalšieho zástupcu S-línie síce zostáva ešte viac niekoľko mesiacov, no už sme počuli aj správy o jeho vývoji. Doteraz sa však na verejnosť nedostalo príliš veľa detailných informácií o novom Galaxy S9. V apríli ale bola ohlásená spolupráca medzi Samsungom a Qualcommom na novom procesore Snapdragon 845. Práve tento čip by mal byť zdrojom výkonu aj v tejto pripravovanej novinke. Novej S9-ke poskytne ešte viac výpočtovej sily, pričom spotrebuje menej energie, a to vďaka 7 nm výrobnému procesu.

Ďalším vylepšením okrem Snapdragonu 845 bude aj nový modem X50 od Qualcommu, ktorý ako prvý prinesie podporu pre surfovanie v 5G sieti. Tá umožní používateľom sťahovať obsah do svojich smartfónov rýchlosťou až 5 GB/s, čím značne prekoná doterajšie LTE siete. Na výrobe Samsungu Galaxy S9 si však dá spoločnosť obzvlášť záležať a bude striktne dodržiavať prísnejšie výrobné postupy a kontrolu kvality, aby sa znova neopakovalo fiasko z jesene v roku 2016.

Zaujať môže zabudovaný snímač odtlačkov prstov

Aj keď sú tieto správy pre fanúšikov Samsungu potešujúce, tak juhokórejská budúcoročná vlajková loď zrejme neprinesie až toľko inovácií, ako by sme mohli očakávať. V podstate by mohlo ísť len o malý „upgrade“, podobne ako to robí Apple pri svojich iPhonoch s prívlastkom „S“. Samsung Galaxy S9 by mal tiež priniesť „nekonečný“ displej. Jeho uhlopriečka pri menšom, ale aj väčšom modeli ostane rovnaká ako je tomu pri modeli S8. Veľkou záhadou však stále ostáva zabudovaný snímač odtlačkov prstov. Používatelia ho totiž očakávali už v apríli tohto roka, no nestalo sa tak. Práve Samsung Galaxy S9 môže s touto funkciou debutovať počas budúceho roka.

Samsung Galaxy S9 konceptzdroj fotografie: Screenshot/TechConfigurations/YouTube

Nenechaj si ujsť
Galaxy Note 8 bude novou zbraňou Samsungu. S týmito 8 vlastnosťami chce všetkých odrovnať

Podobná situácia platí aj pre duálny fotoaparát, no ten je u Note 8-ky už takmer istou záležitosťou. Rovnako ako tento model, tak aj nástupca tohtoročného Galaxy S8 dostane do výbavy dva snímače zadného fotoaparátu, čím sa Samsungu podarí dobehnúť konkurenciu. Do odhalenia tejto vyvíjanej novinky ale stále zostáva dostatok času. Pokiaľ chce spoločnosť v budúcom roku zaujať, mala by zapracovať najmä na zabudovanom snímači odtlačkov prstov v displeji. Zrejme však už nebude prvou, ktorá túto novinku vo svojom smartfóne prinesie, pretože nám už čínske Vivo odhalilo svoj koncept s týmto typom biometrického zabezpečenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom