Galaxy S8 sa ledva stihol začať predávať a už tu máme prvé informácie o jeho nástupcovi. Hovorí sa o ňom v spojitosti s novým mobilným čipsetom, na ktorom Qualcomm a Samsung už spolu pracujú. Rovnako ako tohtoročný Snapdragon 835, aj jeho budúcoročný nástupca má patriť medzi tie najvýkonnejšie mobilné čipsety svojej doby.

Práve spoločnosť Samsung stojí za výrobou čipsetov Snapdragon 835, ktoré americký Qualcomm tento rok naplno uvádza do prevádzky. Aj keď sa trh začína plniť novými smartfónmi s týmto procesorom, väčšina z nich sa vo veľkom ešte nepredáva. To však neznamená, že títo dvaja giganti nepracujú na ničom novom. Práve naopak. Podľa najnovších správ pracujú vývojári oboch spoločností na plné obrátky, aby bol najnovší Snapdragon 845 pre budúci rok schopný vstúpiť na trh.


zdroj fotografie: Xiaomi

Najnižšia slovenská cena Galaxy S8

Galaxy S8 aktuálne patrí medzi tie najvýkonnejšie a najrýchlejšie vlajkové lode s Androidom, no jeho budúcoročný nástupca, Galaxy S9, má byť ešte výkonnejší. Nepredstaviteľný výkon bude dosahovať práve vďaka procesoru Snapdragon 845, ktorý má byť vyrábaný ešte modernejším 7 nm výrobným procesom. O jeho výrobu sa opäť postarajú fabriky spoločnosti Samsung, ku ktorému sa tentokrát pridá aj spoločnosť TSMC. Masová produkcia týchto ultra-moderných mobilných čipsetov by mala odštartovať niekedy na začiatku roka 2018.

Galaxy S9
zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Aj budúci rok zrejme budeme svedkami akéhosi monopolu spoločnosti Samsung pri využití mobilného procesoru Qualcommu. Ako iste vieš, tohtoročné vlajkové lode so Snapdragonom 835 meškajú niekoľko týždňov až mesiacov najmä kvôli Samsungu, ktorý má prvotné právo na použitie a predaj vyrobených kusov procesorov. Každopádne, Snapdragon 845 má pred sebou ešte dlhú cestu, počas ktorej musí zdolať niekoľko procesov, aby bola docielená čo najlepšia optimalizácia výkonu a energetickej spotreby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom