U mnohých zbožňované, u iných nenávidené. Americké iPhony sa už čoskoro dočkajú nových nástupcov, ktoré znova nebudú lacným špásom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

S toľkými novinkami a únikmi, ktoré sa neustále vznášajú okolo tohtoročných troch nových smartfónov od Apple, je pre Apple ťažké udržať si všetky tajnosti pod kontrolou. Dá sa povedať, že zo všetkých tých únikov máme už teraz aký taký prehľad o tom, ako by nový iPhone 8 mohol vyzerať. Očakáva sa veľký OLED displej s bezramikovým dizajnom a pomerom strán, na ktorý nie sme pri iPhonoch zvyknutí. Ďalej môžeme očakávať sklo aj na zadnej, kovový rám a tiež novú technológiu 3D snímania tváre, ktorá môže nahradiť alebo rozšíriť snímač odtlačkov prstov Touch ID. V prípade dvojice iPhone 7S a 7S Plus sa však veľké zmeny neočakávajú.


zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Apple tvoju peňaženku nebude šetriť ani tento rok

Najväčšie otázniky visia práve nad cenovkou nového iPhone 8 a tiež jeho súrodencov, iPhone 7S a iPhone 7S Plus. Očakáva sa, že Apple vsadí všetko na nové funkcie a dizajn iPhone 8 a predstaví ho ako nový typ „pro“ smartfónu s vysokou cenou. Ceny nových iPhonov síce zatiaľ neboli oficiálne potvrdené, no na internet sa objavil odhad založený na cenách ich predchodcov.

Nový iPhone 8 by vo verzii so 64 GB vnútorným úložiskom mohol stať približne 950 €, zatiaľ čo model s 256 GB úložiskom až okolo 1030 €. iPhone 7S by mohol začínať na cene 560 € za 64 GB verziu, ktorý má pokračovať na 650 € za 256 GB verziu. Za väčšieho z dvojice, iPhone 7S Plus, si bude Apple pýtať 660 € za 64 GB verziu a približne 750 € za 256 GB verziu. Toto sú však odhadované ceny pre domáci, americký trh, a ako dobre vieš, európske ceny sú vždy vyššie. Inak to nebude ani tento rok.

September v znamení nahryznutého jablka

Čo môžeme odhadnúť s väčšou určitosťou, je dátum predstavenia nových iPhonov. Nová séria jablčných smartfónov v zostave iPhone 8, 7S a 7S Plus by mohla byť predstavená 5. alebo 6. septembra. Do predaja sa majú dostať 15. až 22. septembra. Budeš ochotný zaplatiť takéto už priam dokonca nehorázne sumy za kus elektroniky?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
19%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
52%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
29%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
 • Michal Baška

  1200€ za akýkoľvek čerep nedám aj keď na to mám.
  A už vôbec nie za šrot čo má amortizáciu ako sviňa a morálnu životnosť max 1 rok.
  Kvôli tomu že som „in“, „idem s dobou“ „je to coool“ a neviem čo ešte…
  Určite nie.
  Max cena za fón je u mňa 500€.
  A fón mením až vtedy keď prestane fungovať a oprava sa neoplatí

 • mark cuocio

  pre mňa su skôr drahé šunky z číny za 600-700€ a ešte ked je tam androjíd
  škoda toho de.m.ntáda že manažéris microsoftu,celý svet im ležal pri nohách z doby pred iPhonovej mohly WM6.5 prerobiť inač nie cestou iPhone 1, dotyková verzia z možnostami WM6,5
  tak tu nemáme nič okrem zeleného reklamožráča

  • Michal Baška

   Súhlasím WM 6.5 mal pár múch ale dal sa geniálne upraviť k obrazu svojmu.A potom fungoval skoro perfektne.
   Aj ufon je z Číny. 90% vyrobených fónov je odtial. Rozdiel je len v OS a koncovej cene pre zákazníka. Výrobná cena je +- rovnaká

 • trytry frdm

  Mňa osobne by hnevalo zmenšenie priestorov hornej lišty. Mám rád pomerne obsiahlú a neviem kam by sa tam napchali ešte upozornenia.

 • Marek

  Nepoznal som System IOS a mal som vzdy Telefon od 700 EUR vyššie. Potom som sa rozhodol kúpiť funfon ;) a android by som si už nekúpil. Len keby som naozaj musel. Je drahší ale vždy sa mi to oplatilo nakoniec za tu cenu. Odporúčam IPhone používať a potom prejsť na Android a vidieť rozdiely nie len v cene. Nakoniec sa rozhodli prejsť na iPhone aj ostatný z mojej rodiny a zrazu sa im to zapáčilo. Pred tym mi hovorili, ze by nikdy toľko peňazí za teleon nedali a ze mi asi šibe vyhodiť toľko peňazí.