U mnohých zbožňované, u iných nenávidené. Americké iPhony sa už čoskoro dočkajú nových nástupcov, ktoré znova nebudú lacným špásom. 

S toľkými novinkami a únikmi, ktoré sa neustále vznášajú okolo tohtoročných troch nových smartfónov od Apple, je pre Apple ťažké udržať si všetky tajnosti pod kontrolou. Dá sa povedať, že zo všetkých tých únikov máme už teraz aký taký prehľad o tom, ako by nový iPhone 8 mohol vyzerať. Očakáva sa veľký OLED displej s bezramikovým dizajnom a pomerom strán, na ktorý nie sme pri iPhonoch zvyknutí. Ďalej môžeme očakávať sklo aj na zadnej, kovový rám a tiež novú technológiu 3D snímania tváre, ktorá môže nahradiť alebo rozšíriť snímač odtlačkov prstov Touch ID. V prípade dvojice iPhone 7S a 7S Plus sa však veľké zmeny neočakávajú.


zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Apple tvoju peňaženku nebude šetriť ani tento rok

Najväčšie otázniky visia práve nad cenovkou nového iPhone 8 a tiež jeho súrodencov, iPhone 7S a iPhone 7S Plus. Očakáva sa, že Apple vsadí všetko na nové funkcie a dizajn iPhone 8 a predstaví ho ako nový typ „pro“ smartfónu s vysokou cenou. Ceny nových iPhonov síce zatiaľ neboli oficiálne potvrdené, no na internet sa objavil odhad založený na cenách ich predchodcov.

Nový iPhone 8 by vo verzii so 64 GB vnútorným úložiskom mohol stať približne 950 €, zatiaľ čo model s 256 GB úložiskom až okolo 1030 €. iPhone 7S by mohol začínať na cene 560 € za 64 GB verziu, ktorý má pokračovať na 650 € za 256 GB verziu. Za väčšieho z dvojice, iPhone 7S Plus, si bude Apple pýtať 660 € za 64 GB verziu a približne 750 € za 256 GB verziu. Toto sú však odhadované ceny pre domáci, americký trh, a ako dobre vieš, európske ceny sú vždy vyššie. Inak to nebude ani tento rok.

September v znamení nahryznutého jablka

Čo môžeme odhadnúť s väčšou určitosťou, je dátum predstavenia nových iPhonov. Nová séria jablčných smartfónov v zostave iPhone 8, 7S a 7S Plus by mohla byť predstavená 5. alebo 6. septembra. Do predaja sa majú dostať 15. až 22. septembra. Budeš ochotný zaplatiť takéto už priam dokonca nehorázne sumy za kus elektroniky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom