Juhokórejská spoločnosť Samsung nám pred pár týždňami ukázala svojich nových zástupcov S-línie, ktorý sa môžu pýšiť mnohými skvelými vlastnosťami. Avšak, výbava a podoba Samsungu Galaxy S9 nie je pre mnohých taká, ako by si predstavovali. Výrobca už teraz intenzívnej pracuje na tom, aby jeho budúcoročný Galaxy S10 priniesol možnosti, ktorými tromfne všetkých rivalov.

Keď Apple predstavil iPhone X, mnohí výrobcovia smartfónov mu závideli jeho špičkovú technológiu rozpoznávania tváre, teda Face ID. Táto možnosť využíva pre skenovanie tváre TrueDepth kameru a v spolupráci s ďalšími snímačmi vytvára 3D obraz tváre používateľa. S ním sú spojené aj Animoji, teda animované emotikony, ktorých sa snažil tento rok Samsung v S9-ke napodobniť. Tá však konkurenciu tentokrát prekonala prednosťami fotoaparátov, ktoré s variabilnou clonou a softvérovými úpravami z nej spravili najlepší fotomobil súčasnosti.

To najlepšie od Samsungu uvidíme až v budúcom roku

Samsung ale rozhodne nezaháľa. O tom, že spoločnosť má pracovať na vlastnom ekvivalente pre Face ID sme už počuli skôr, no potvrdiť sa to môže až v budúcom modeli Galaxy S10. Od neho sa ako od desiateho modelu svojej línie v poradí očakáva len to najlepšie.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/Vivo India

Nenechaj si ujsť
Takto by vyzerala nová Galaxy S9-ka, ak by Samsung neodolal výrezu iPhonu X

Myslíme tým tiež extrémne rýchly internet vďaka 5G modemu, či dokonca tak dlho ohováraný snímač odtlačkov prstov v displeji. Tieto prvky v kombinácii s 3D snímaním tváre sa postarajú o ďalší krok vpred vo vývoji smartfónov Samsungu. Pre tieto nové funkcie však Samsung potrebuje odborníkov v danej problematike, a tak sa obrátil na izraelských inžinierov spoločnosti Mantis Vision.

Má sa Apple začať báť?

Po systéme duálnych fotoaparátov tak s nimi bude spolupracovať aj na vývoji 3D technológie rozpoznávania tváre. Táto spoločnosť ale zasa má čo dočinenia s kórejskou firmou Namuga, aby spolu dokázali vytvoriť potrebné moduly pre Galaxy S10-ku. Namuga však stála za projektom RealSense AR od Intelu a Mantis Vision sa starala o dodávanie modulov pre projekt Tango AR, ktorý Google prednedávnom zmietol zo stola. Všetky zainteresované spoločnosti tak majú dostatok skúseností a svojou spoluprácou môžu v konečnom dôsledku vytvoriť silného rivala, alebo aj premožiteľa pre Face ID. Potenciál 3D skenovania si môžeš pozrieť aj na priloženom videu, ktoré ukazuje bohaté skúsenosti Mantis Vision s touto technológiou.

Už dnes si ju môžu vyskúšať v špeciálnej aplikácii majitelia Samsungu Galaxy S8. Stačí jednoducho oskenovať QR kód na konci videa. Samsung chce vo vývoji svojich smartfónov rozhodne napredovať. V tom mu majú pomôcť práve nové inovácie v jeho výročnom modeli. Tohtoročný Samsung Galaxy S9 sa zatiaľ akoby snažil svojimi novinkami len vyrovnať výročnému modelu od Apple. Budúcoročný model Galaxy S10 však má byť plnohodnotnou beštiou, ktorá bude porážať protivníkov na mnohých frontoch. Fanúšikovia by očakávali príchod obdobných vylepšení aj do modelu Galaxy Note 9, no ten podľa všetkého tieto žiadané zmeny nezažije. Prvým  prelomovým Samsungom tak má byť práve až model Galaxy S10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom