Už od zajtra si môžu používatelia na Slovensku zakúpiť Galaxy S9 a S9+, ktoré Samsung predstavil počas februárovej konferencie v Barcelone.

Záujemcovia na Slovensku si už od zajtra, piatku 16. marca, môžu kúpiť najnovšie prírastky do radu Galaxy – telefóny S9 a S9+ v 64 GB verzii. Pre tých, ktorí na telefóne oceňujú okrem iného aj veľkú pamäť, spustí Samsung predaj 256 GB verzie v piatok 23. marca. Modely Galaxy S9 a S9+ budú k dispozícii v troch farebných verziách – Midnight Black, Coral Blue a úplne novej farbe Lilac Purple. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 Eur (64 GB) a 949 Eur (256 GB), a modelu Galaxy S9+ 949 Eur (64 GB) a 1049 Eur (256 GB).

„Novinky u modelov Galaxy S9 a S9+ v podobe objektívu s variabilnou clonou, animovaných emoji aj superspomalených záberov vzbudili už v predpredaji veľký ohlas a my sme po telefónoch zaznamenali vysoký dopyt. Preto ma veľmi teší, že sa teraz Galaxy S9 a S9+ postupne dostávajú do distribúcie pre všetkých slovenských zákazníkov,“ uviedol Peter Peško, riaditeľ slovenskej mobilnej divízie spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Medzi hlavné prednosti nových smartfónov Galaxy má patriť inovovaný fotoaparát, ktorý ponúka napríklad:

  • Snímanie superspomalených záberov: umožňuje zachytiť až 960 snímok za sekundu. Smartfóny S9 a S9+ rovnako ponúkajú inteligentnú funkciu automatickej detekcie pohybu, ktorá rozpozná pohyb na snímke a automaticky spustí nahrávanie – užívateľom tak stačí len správne nastaviť kompozíciu.

 

  • Fotoaparát pre zlé svetelné podmienky: Variabilná clona f1.5/f2.4 automaticky vpúšťa v tmavom prostredí viac svetla a za jasných podmienok menej svetla pre ostré a jasné snímky.

 

  • Animované emoji: Funkcia emotikonov využívajúcich rozšírenú realitu (AR Emoji) analyzuje dvojrozmerný obraz užívateľa a následne vytvorí trojrozmerný model. Ten vie vyjadrovať a napodobňovať výrazy, ako napr. mrkanie alebo kývanie, čím umožňuje skutočnú personalizáciu.

 

  • Bixby: Pomocou detekcie a rozpoznávania objektov v reálnom čase platforma Bixby okamžite dodáva informácie priamo do obrazu, na ktorý fotoaparát mieri.

Už o pár dní nájdeš na našom webe aj recenziu na Galaxy S9 a pokiaľ máš otázky, čo presne ťa ohľadom tohto modelu zaujíma, zanechaj nám komentár a my zahrnieme odpoveď do pripravovanej recenzie.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom