Kalifornské Apple na jeseň minulého roka spustilo revolúciu, ktorá spočiatku zožala poriadnu dávku kritiky. Neskôr sa uchytila aj u konkurencie a napriek frflaniu zákazníkov sa výrez displeja rozhodli do svojich nových smartfónov vložiť ďalší výrobcovia. Samsung tejto „ofine“ zatiaľ nevenuje žiadnu pozornosť, no dizajnér Martin Hajek predstavil koncept vlajkovej lode spoločnosti, ktorá v sebe nesie práve tento výrez.

Americký Apple a kórejský Samsung sa nikdy nemali príliš v láske, teda aspoň čo sa týka súboja na poli smartfónov. Aj keď si v mnohých smeroch títo rivali vypomáhajú, v segmente týchto zariadení si každý z nich razí vlastnú cestu. Aspoň zatiaľ. Apple totiž na svoju stranu pritiahol ďalších výrobcov Android smartfónov, ktorí nové modely hrdo vybavujú výrezom obrazovky. Najočakávanejším modelom s obdobným prvkom bude už onedlho nový Huawei P20, P20 Lite a P20 Pro. Samsung však napriek narastajúcej popularite tomuto výrezu odolal a ani jeho tohtoročné novinky sa ním pýšiť nemôžu. Ako by to však vyzeralo, ak by ho predsa len vo svojej výbave mali?

Predstavivosť nepozná hranice

Známy dizajnér Martin Hajek vytvoril nové koncepty zobrazujúce vlajkovú loď tohto Kórejčana, ktorej vrch obrazovky obsadil práve výrez displeja alá iPhone X.

Vieme síce, že Samsung stále nedá dopustiť na „Infinity Display“ a teda svoje smartfóny nebude (aspoň zatiaľ) meniť po vzore Applu. Napriek tomu je ale predstava vlajkovej lode tejto spoločnosti s takouto podobou prednej steny viac než zaujímavá.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9+ to dokázal. Zdolal iPhone X v rýchlostnom teste a všetkým neprajníkom zavrel ústa

Koncept tak zahodil bokom spodný rámik a jeho vrchné „čelo“ sa zúžilo len na malý priestor pre predný fotoaparát a snímače. V porovnaní s iPhone X dokonca ukazuje ešte tenšie rámiky vôkol obrazovky. Zakrivené okraje mu však naviac dodávajú na elegancii.

Zástancovia tohto kontroverzného prvku by zrejme takýto výrez obrazovky privítali aj v nových Samsungoch. Šance, že sa tak stane, sú len minimálne, no pohľad na tieto konceptové fotografie rozhodne zaujme každého milovníka smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom