Ako sa dalo očakávať, kamera nového Samsungu Galaxy S9+ patrí medzi to najlepšie, čo môže súčasný trh mobilných telefónov ponúknuť.

Portál DXoMark venujúci sa testom kvality fotoaparátov v mobilných telefónov priniesol výsledky testov pre najnovší vlajkový model Galaxy S9+. Hneď na začiatku môžeme povedať, že telefón dosiahol doposiaľ najvyššie skóre pre kvalitu fotografií a to už otestovali aj také kúsky ako sú iPhone X alebo Note 8.

Ako sa testuje?

Inžinieri s DxOMark zhotovia a ohodnotia vyše 1500 testovacích obrázkov a viac ako 2 hodiny videa v kontrolovanom laboratórnom prostredí a aj v prirodzenom vnútornom alebo vonkajšom prostredí s použitím defaultných nastavení.

Najlepšie skóre

Samsung Galaxy S9+ obsadil celkovo prvú priečku v rebríčku všetkých testovaných telefónov so skóre 99 bodov. Len o bod porazil momentálne druhého v poradí, ktorým je Google Pixel 2. Ako sme už spomínali, exceloval hlavne pri kvalite fotografií, kde obsadil tiež prvé miesto so 104 bodmi. Video kvalita už nie je taká excelentná, ale s počtom bodov 91 stále patrí medzi najlepšie.

Skvelé fotografie za každých svetelných podmienok

Jednoznačne excelentné výsledky dosahuje kamera pri ideálnych svetelných podmienkach. Ponúka jasné a sýte farby s dobrou expozíciou a širokým dynamickým rozsahom. Aj pri slabších svetelných podmienkach ponúka fotoaparát výborné fotky. Zdá sa, že senzitivita kamery a použitie technológie na adaptovanie sa v horších svetelných podmienkach sú výborne vyladené a S9+ ponúka skvelú rovnováhu medzi šumom a detailami za každých svetelných podmienok. V prípade ak je svetla naozaj málo, môžeme využiť LED blesk ako núdzovú možnosť.

Perfektný zoom a bookeh efekt

Rozlíšenie a detail je skvelý až do štvornásobného zoomu a navyše S9+ produkuje znateľne čistejšie fotografie, ako tie od priamych konkurentov. Vďaka duálnej kamere produkuje telefón aj pekné snímky s takzvaným bookeh efektom. Izolácia subjektu je na dobrej úrovni, ale pri bližšom pohľade môžeme zaznamenať miernu segmentáciu artefaktov okolo objektov v pozadí a dynamický rozsah je viac limitovaný ako pri štandardných snímkach.

Najlepšia kamera na trhu

Galaxy S9+ ponúka nastavenie kamery, ktoré nemá nejaké výrazné nedostatky. Pri kvalite fotografií aj videa je výkon na výbornej úrovni. Svetelné podmienky skoro nehrajú rolu, pri každej viete vytvoriť veľmi dobré snímky. Všetky fotografie z testu môžeš nájsť na portáli DxOMark. Podľa výsledkov je však jasné, že Galaxy S9 opäť posunul úroveň fotografovania smartfónov na novú úroveň.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9+ to dokázal. Zdolal iPhone X v rýchlostnom teste a všetkým neprajníkom zavrel ústa

Za čitateľský tip ďakujeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom