Pred malou chvíľou sme sa dočkali predstavenia trojice nových Galaxy S smartfónov. Okrem špecifikácií a dizajnu, pozornosť pútajú najmä ceny a dostupnosť.

Nový rad Galaxy S10 sa skladá celkovo z troch zariadení. Okrem tradičných pokračovateľov minuloročných modelov, sme sa dočkali aj úplne novej verzie. Galaxy S10 a S10+ predstavujú najvyššiu úroveň smartfónov súčasnosti, ale novinka v podobe Galaxy S10e je nemenej zaujímavým zjavom na Android scéne. Prinášam odpovede na otázky ohľadom dostupnosti a cien.

Drahomír Piok

Kedy si nové Galaxy S10 bude možné zakúpiť?

Všetky modely radu Galaxy S10 bude možné predobjednať už od zajtra – 21. februára do 7. marca. K predobjednávkam smartfónov Galaxy S10 a S10+ zákazník dostane ako darček slúchadlá Galaxy Buds v hodnote 149 Eur. Priamy predaj všetkých modelov Galaxy S10 začne v kamenných a internetových obchodoch 8. marca.

Aké farebné prevedenia budú k dispozícii?

Dostupnosť jednotlivých modelov a farebných verzií sa môže líšiť v závislosti od regiónu a operátorov. K nám by zariadenia Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e mali prísť v bielom, čiernom a zelenom prevedení. Žltú farbu navyše prinesie model S10e. Galaxy S10+ bude taktiež k dispozícii v dvoch úplne nových keramických modeloch: keramická čierna a keramická biela. Dostupné budú pre verzie 8 GB/512 GB a 12 GB/1 TB.

Aké pamäťové konfigurácie budú dostupné?

Samsung ponúkne už od základu v najlacnejšom modeli Galaxy S10e až 128 GB úložisko, pričom zariadenie poskytne ešte 6 GB RAM. Minimálne zo začiatku sa do predaja dostane len jedna pamäťová verzia Galaxy S10 s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Najvýkonnejší a najvybavenejší Galaxy S10+ bude dostupný v troch konfiguráciách 8/128 GB, 8/512 GB a vrchol súčasnosti predstavuje model s 12 RAM a 1 TB úložiskom. Všetky modely majú k dispozícii aj slot pre microSD kartu.

Ktoré zákaznícke programy ponúka Samsung k novým prémiovým modelom?

Tak ako po minulé roky, opäť je k dispozícii možnosť znížiť cenu nových modelov Galaxy S10 odpredajom svojho staršieho telefónu. Výkupná cena sa následne odpočíta od ceny nového modelu. Viac informácií ponúka Samsung na svojej stránke. Pre majiteľov nových smartfónov Galaxy S10 bude k dispozícii aj služba MojeGalaxy, ktorá zaisťuje napríklad možnosť spojenia s asistenčnou službou v prípade potreby získania informácií o nastavení smartfónu, návode na používanie či reklamácii.

Drahomír Piok

Výhodou programu sú aj opravy na počkanie pri osobnej návšteve servisu. V prípade, že to umožňuje charakter poruchy a servis má náhradný diel, tak celá oprava bude trvať menej než hodinu. Táto služba funguje v Bratislave (Samsung Plaza, Avion Shopping park) a Žiline (Zákaznícke centrum Samsung Plaza Žilina, Pribinova). Všetky služby v rámci MojeGalaxy sú pre zákazníkov k dispozícii platené aj mimo záručnú dobu a najnovšie je tomu tak aj pre firemných zákazníkov. Ďalšie informácie o službe MojeGalaxy sú k dispozícii na stránke Samsungu.

Aké sú ceny nových smartfónov?

Samsungu sa podarilo udržať ceny základných modelov svojich prémiových modelov pod hranicou 1000 €. Tohtoročné základné verzie pritom prichádzajú už so 128 GB a nie 64 GB úložiskom. Obrovská je suma najvýkonnejšieho modelu S10+, ktorý prináša už spomínanú konfiguráciu s obrovskou 12 GB RAM a 1 TB úložiskom. Samostatnou kategóriou je model Galaxy S10e, ktorý so svojou výbavou a cenou jasne bojuje proti konkurentovi od Apple iPhone XR.

Produkt Farby Odporúčaná  maloobchodná cena Dostupnosť
Galaxy S10+ 1 TB Ceramic čierna 1 599 € 8. marca
Galaxy S10+ 512 GB Ceramic čierna 1 249 € 8. marca
Galaxy S10+ 128 GB čierna, biela, zelená 999 € 8. marca
Galaxy S10 128 GB čierna, biela, zelená 899 € 8. marca
Galaxy S10e 128 GB čierna, biela, zelená, žltá 749 € 8. marca

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom