Neustály trend zväčšovania displejov ešte nedosiahol svoju hranicu a mnoho nových smartfónov prichádza s čoraz väčšími panelmi. Kým pred pár rokmi bol za veľkú „lopatu“ považovaný aj model s 5,5″ uhlopriečkou, dnes je všetko inak a výrobcovia zachádzajú stále ďalej. Veľkosťou displeja bude chcieť ohúriť aj Samsung Galaxy Note 10, ktorý zrejme dostane najväčší displej v histórii modelového radu s ohromným 4K rozlíšením.

V začiatkoch éry smartfónov sa výrobcovia uchyľovali k využitiu kompaktných a veľkostne prijateľných displejov, ktoré mohli používatelia pohodlne ovládať len jednou rukou. Postupom času sa však popri ostatných aspektoch vyvíjal aj samotný zobrazovací panel, ktorý dostal nielen lepší obraz, ale aj väčšie rozmery. Rekordmanom bol svojho času Samsung Galaxy Note, ktorý ako prvý priniesol displej s uhlopriečkou väčšou než 5″. V jeho stopách bude pokračovať aj chystaný zástupca tejto línie, Samsung Galaxy Note 10.

Samsung môže zájsť pri displeji Galaxy Note 10 do extrémov

Podľa všetkého by mala táto očakávaná novinka prísť so zobrazovacím panelom, ktorý svojimi vlastnosťami používateľovi vyrazí dych. Bližšie informácie o obrazovke modelu Galaxy Note 10 priniesol pre portál iGeekPhone nemenovaný kórejský zdroj, ktorý uviedol, že by sme sa mali dočkať displeja s uhlopriečkou až 6,66″ a so 4K rozlíšením. Tým by Samsung prekonal aj najnovší iPhone Xs Max so 6,5″ obrazovkou a aj svoj 6,4″ displej v Galaxy Note 9. Budúcoročný zástupca z radu Galaxy Note má podľa doterajších správ niesť kódové označenie „DaVinci“.

Nenechaj si ujsť
Lacnejšie Samsungy budú nastavovať jas netradičným spôsobom. Celkom zásadne narušia súkromie

Výrobca sa pripravuje výrazne zmeniť podobu svojich smartfónov a práve takýto displej môže byť jednou z možností. Okrem obrovskej obrazovky však príde Galaxy Note 10 na trhu v USA aj s výkonným procesorom Snapdragon 8150, ktorý ešte čaká na svoj debut. V ostatných krajinách ho bude poháňať čerstvo predstavený Exynos 9820. Popri týchto čipoch sa rozhodne dočkáme aj veľkej operačnej RAM pamäte. Čerešničkou na torte by mala byť aj podpora pre rýchlu 5G sieť či trojitý hlavný fotoaparát na zadnej stene. S týmito a ešte ďalšími veľkými inováciami sa tak Samsung Galaxy Note 10 dostane do pozornosti tých najnáročnejších používateľov.

Dočkáme sa aj väčšej batérie?

Premiéru by pritom táto novinka mala mať v 3. kvartáli budúceho roka, teda počas letných augustových dní. Pri tak veľkej obrazovke a rozlíšení však prichádza na rad otázka výdrže batérie na jedno nabitie. Displej je totiž jedným z najväčších žrútov energie a v tomto prípade by si z akumulátora ukrojil poriadne veľký podiel. Využije Samsung v tejto vlajkovej lodi aj rekordne veľkú batériu pre tak špičkovú výbavu? Na odpoveď si zopár mesiacov ešte počkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom