Od príchodu kórejského giganta do tohto priemyslu sme sa pri ponuke jeho lacných smartfónov nedočkali využitia snímača pre automatickú reguláciu jasu podľa okolitého osvetlenia. Aj tento malý prvok výbavy dokáže robiť používanie nepohodlným, no po rokoch sa chce spoločnosť s týmto problémom popasovať. Ako náhradu za inak bežne využívaný snímač svetla využije Samsung v dostupných modeloch pre nastavenie jasu selfie fotky používateľa.

Zatiaľ čo je u mnohých iných smartfónov automatická regulácia jasu pomocou snímača nad obrazovkou bežná záležitosť, lacné smartfóny od kórejského Samsungu túto vymoženosť nemajú. Každý si tak musí neustále manuálne prestaviť jas pri prechode zo svetelnejšieho prostredia do tmy a naopak. Výrobca však našiel riešenie pre tento neduh, ktorým však mnohých používateľov zrejme nepoteší.

Funkcia, ktorá nemusí nadchnúť každého

Prvé správy o automatickej regulácii jasu pre lacné Samsungy sa objavili pri aktualizácii modelu Galaxy J8, ktorá so sebou priniesla niekoľko vylepšení. V zozname zmien sa však medzi inými funkciami nachádza aj táto spomínaná možnosť, a to aj napriek tomu, že smartfónu chýba svetelný snímač. Funkcia pritom používateľovi vysvetľuje, že pri odomknutí zariadenia selfie fotoaparát automaticky vytvorí fotografiu, z ktorej potom systém získa údaje o okolitom svetle, aby mu prispôsobil jas obrazovky. Snímky pritom nemajú byť nikde odosielané a ani ukladané. Slúžiť budú podľa tvrdení Samsungu iba pre automatickú reguláciu jasu.

Nenechaj si ujsť
Samsung zvažuje kontroverzné rozhodnutie v rámci svojej nadstavby Androidu

Smartfóny spoločnosti z nižšej cenovej kategórie sa pritom naučia preferenciám používateľa a neskôr budú môcť lepšie nastavovať jas displeja. Tento proces však môže chvíľu trvať, a tak ešte bude potrebné upraviť úroveň jasu aj manuálne.

Takéto netradičné spôsoby regulácie jasu môžu v používateľoch vzbudzovať podozrenie, no okrem toho je otázny aj vplyv tejto novinky na výdrž batérie. Rýchle zapnutie fotoaparátu, spracovanie fotografie a následné nastavenie jasu si môže pri častom odomykaní vybrať svoju daň. Zatiaľ ale nie je dopad funkcie na akumulátor známy, no čoskoro by sa mala dostať do viacerých lacných Samsungov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom