Skladacie smartfóny sú kategória sama o sebe. Na každodenné používanie nie sú stále ideálne, no napriek tomu sme sa dočkali prvých zástupcov tohto segmentu, vrátane Samsungu Galaxy Fold. Po problémoch tohto prvého kúsku môže prísť Galaxy Fold 2 ako smartfón s odlišným dizajnom a konštrukciou, ktorý dostane inovácie na správnych miestach. Téme sa venoval aj portál PhoneArena.

Kórejský Samsung bol na seba pri predstavení prvého skladacieho smartfónu v zime tohto roka skutočne hrdý a ukázal, aký potenciál v sebe takýto model skrýva. Žiaľ, optimizmus nevydržal príliš dlho a zariadenie za takmer 2 000 € odhalilo prvým testerom svoje zásadné problémy, ktoré rozhodli o posunutí jeho predaja. Samsung musel toho ešte veľa vylepšiť, no zdá sa, že sa reparát sa vydaril, a tak sa už o pár týždňov môžeme dočkať finálneho spustenia predaja modelu Galaxy Fold.

Samsung už zrejme pracuje na 2. generácii skladacieho smartfónu

Hoci ešte nie je pre nadšencov nových technológií dostupný, na internete sa už objavili návrhy jeho nástupcu, ktorý ukázal odlišný princíp fungovania skladacej konštrukcie. Podľa zverejnených obrázkov portálu LetsGoDigital upustí Samsung Galaxy Fold 2 od vertikálnych pántov, ktoré umožňujú zatvoriť a otvoriť ho ako knihu. Tentokrát sa má jednať o horizontálne pánty, s ktorými sa tento nástupca skladacej modelovej rady Samsungu bude sklápať na výšku.

Nenechaj si ujsť
Rozobratie Samsung Galaxy Fold odhalilo vážne konštrukčné nedostatky, ktoré mohli spôsobiť škandál

K novým informáciám patrí aj zmena dodávateľa ohybného displeja, ktorého by mal výrobca nahradiť novou spoločnosťou. Tá by tak mala podľa kórejských zdrojov dodať ešte väčší 8″ flexibilný panel. Navyše by už nemal prísť s podivnou plastovou fóliou na svojom povrchu, ktorá evokovala, že ide iba o ochrannú fóliu. Práve to však spôsobilo rad vážnych problémov a vo finále znemožnilo používanie smartfónu.

Dočká sa vylepšení na kritických miestach

Miesto japonskej spoločnosti Sumitomo tak bude dodávateľom niektorá z domácich firiem, medzi ktorými môže byť DoInsys, Corning či Schott. Novou technológiou sa má stať UTG (Ultra Thin Glass), teda extrémne tenká vrstva skla z produkcie spoločnosti DoInsys, ktorú je možné ohnúť, no je odolnejšia než klasická polyimidová fólia, informuje Android Headlines. Produkcia by pritom mala začať v budúcom roku.

Predstavenie samotného Samsungu Galaxy Fold 2 sa nateraz zdá byť behom na dlhú trať, avšak s novými vylepšeniami sa môže stať, že ho uvidíme už na jar v roku 2020. Zatiaľ nie je nič isté a výrobca sa bude musieť opäť poriadne snažiť, aby jeho 2. generácia skladacieho smartfónu neskončila fiaskom ako tomu bolo pred pár mesiacmi. Medzitým svoj skladací Mate X uvedenie na trh Huawei, ktorý jeho predaj po vzore Samsungu odložil o niekoľko mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom