Výkonný riaditeľ tejto kórejskej spoločnosti, DJ Koh, prednedávnom prehlásil, že sa Samsung bude v inováciách viac sústrediť na dostupnejšie než prémiové smartfóny. Netrvalo dlho, aby sa jeho slová naplnili a na svet tak prišiel nový Galaxy A7 s „triple“ fotoaparátom po vzore Huawei P20 Pro. Samsung chystá na poli mobilnej fotografie ešte väčšie zmeny, podľa ktorých dostane jeho pripravovaný model Galaxy A9 až 4 objektívy hlavného fotoaparátu.

Tieto informácie priniesol exkluzívne nemecký portál AllAboutSamsung, ktorý odhalil predpokladanú výbavu chystanej novinky od Samsungu. Nový Galaxy A9, označovaný tiež ako Galaxy A9 Star Pro, nebude podľa zverejnených informácií žiadnym rekordmanom v benchmarkoch a nájde si svoje miesto vo vyššej strednej triede tohto segmentu.

Samsung sa už viac sústredí na strednú triedu

Základom jeho výbavy bude 8-jadrový procesor Snapdragon 660, spolu so 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom. To sa zrejme bude dať rozšíriť o ďalších 512 GB prostredníctvom microSD karty. Výkonom teda táto novinka vyhovie aj trocha náročnejším používateľom, ktorí uvidia všetok obsah na AMOLED displeji s uhlopriečkou 6,28″ a FullHD+ rozlíšením. Samsung by sa mal podľa posledných informácií tiež zbaviť hardvérových tlačidiel a nahradiť ich softvérovými ekvivalentmi, no zatiaľ nie je nič isté. Najväčšie zmeny by sa však mali udiať vo výbave fotoaparátov.

Keď je „triple“ málo, príde „quarduple“ fotoaparát

Nad displejom sa síce žiadnej revolúcie nedočkáme a nájdeme tam 8 MPx snímač s clonou f/1.7 a automatickým zaostrovaním. Veľké prekvapenie prinesie až pohľad na zadnú časť Galaxy A9, ktorá bude niesť 4 objektívy hlavného fotoaparátu, pričom každý z nich bude mať špeciálne poslanie. S najvyšším rozlíšením príde hlavný 24 MPx snímač, ktorý ponúkne svetelnosť f/1.7 a asistovať mu budú ďalšie tri objektívy.

Nenechaj si ujsť
Samsung nadväzuje na Huawei. Predstavil smartfón s tromi zadnými fotoaparátmi

Ďalší z nich do vienka dostane skromnejších 5 MPx a clonu f/2.2, no pôjde o fotoaparát pre lepšie určenie hĺbky poľa. Tretí objektív bude širokouhlý a poskytne až 120° záber pri clone f/2.4 a rozlíšení 8 MPx. Štvoricu fotoaparátov uzavrie 10 MPx teleobjektív s clonou f/2.4, ktorý bude vybavený 2-násobným optickým priblížením. Popri unikátnej fotovýbave ponúkne Samsung Galaxy A9 aj slušnú 3 720 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0 cez USB-C port.

Novinka spoločnosti by si však mala zachovať zaužívané spôsoby biometrického zabezpečenia a popri snímači odtlačkov prstov na zadnej stene ponúkne aj rozpoznávanie tváre používateľa. Výrobca sa pritom bude držať svojho dizajnového jazyka a výrezu v displeji sa tak nemusíme obávať. Spoločnosť však oficiálne spomenutú výbavu nepotvrdila, a tak si na nový Galaxy A9 budeme musieť počkať až do jeho oficiálneho debutu, ktorý by sa mal konať už 11. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom