Samsung predstavil telefón Galaxy A7, ktorý je jej najnovším prírastkom do produktového radu Galaxy A. Model sa prezentuje najmä výkonným zadným trojitým fotoaparátom, bočným snímačom odtlačkov prstov či elegantným dizajnom.

Samsung so svojím novým modelom strednej triedy napodobňuje Huawei s jeho P20 Pro. Nejde síce o smartfón prémiovej triedy, avšak vzadu prináša až trojicu zadných fotoaparátov. Samsung Galaxy A7 disponuje primárnym snímačom s rozlíšením 24 MPx a clonou f/1.7. Druhý senzor ponúka širokouhlý záber 120°, rozlíšenie 8 MPx a clonu f/2.4. Tretí do partie sa zas bude starať o hĺbku ostrosti. Ponúka 5 MPx rozlíšenie a svetelnosť f/2.2.

Trojitý fotoaparát tak ponúka zorný uhol ako ľudské oko, Live Focus telefónu Galaxy A7 umožňuje upravovať hĺbku ostrosti a nastaviť rozostrenie pozadia. 24Mpx objektív automaticky pri miernom osvetlení zachytí viac svetla prepočítaním štyroch pixelov na jeden. Vo výbave zariadenia nechýba ani funkcia umelej inteligencie pre rozoznávanie snímanej scény. Prvýkrát sme ju v prípade Samsungu videli v Galaxy Note 9.

Pokročilé možnosti fotografovanie ponúkne aj predný fotoaparát Galaxy A7. Disponuje rozlíšením 24 MPx, umožňuje vytváranie snímok s rozmazaním pozadím a navyše Samsung pridáva aj funkciu pre napodobnenie profesionálneho štúdiového osvetlenia.

Snímač odtlačkov na netradičnom mieste

Galaxy A7 vo výbave ďalej má 6-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FullHD. Zadnú stranu pokrýva sklo a snímač odtlačkov prstov si našiel miesto na boku zariadenia. Telefón disponuje aj podporou pre priestorový zvuk Dolby Atmos. Vnútri sa ukrýva 8-jadrový procesor s jadrami o výkone 2,2 GHz a 1,6 GHz, Samsung ale ešte bližšie neuviedol presný model. Pamäť RAM ponúka 4 GB, vnútorné úložisko 64 GB a nechýba podpora microSD kariet do veľkosti 512 GB.

Operačným systémom je Android 8.0 Oreo a batéria disponuje kapacitou 3300 mAh. Samozrejmosťou je podpora platieb cez rozhranie NFC. Na Slovensku bude nový Galaxy A7 dostupný v prvej polovici októbra, a to v troch farbách – modrej, čiernej, zlatej. Odporúčaná maloobchodná cena bude 349 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom