Svet smartfónov sa ešte donedávna topil v zaužívanom dizajne, čo sa však zmenilo príchodom bezrámikových modelov. Ďalším veľkým krokom vpred v tomto segmente budú kúsky so skladacími konštrukciami, ktoré sa na trhu môžu objaviť už čoskoro. Samsung má byť prvým spomedzi všetkých, kto nám odhalí svoj skladací smartfón.

Smartfóny so zahnutým displejom už dávno nie sú hudbou budúcnosti a doteraz sme od mnohých výrobcov videli niekoľko modelov, ktoré priniesli ohnutú obrazovku v rôznych formách. Jedným z priekopníkov bol tiež Samsung Galaxy Round, ktorý bol však dostupný len pre vybrané trhy. Neskôr sa zobrazovacie panely začali ohýbať po okrajoch, ktorým pribudli aj mnohé nové funkcie. Zdalo sa, že sa možnosti na vylepšenie týchto zariadení začínajú míňať. V tom sa však objavili prvé zmienky o modeloch so skladacou konštrukciou, na ktorých majú pracovať hneď viacerí poprední výrobcovia, vrátane LG a Apple.

Samsung „zloží“ konkurenciu svojim skladacím smartfónom

Ako prví zrejme uvidia na trhu takýto kúsok fanúšikovia Samsungu, ktorý má svoj skladací smartfón predstaviť už počas nasledujúceho roka. Tieto informácie potvrdil aj samotný prezident spoločnosti, Ko Dong-jin. Kórejský gigant mal dať dokonca divízii Samsung Display úlohu vyvinúť a vyrobiť ohybný zobrazovací panel so zahnutím 1.0R. Práve táto vlastnosť predurčuje, že displej, ale aj celý pripravovaný smartfón, bude možné jednoducho zložiť ako list papiera.

Nenechaj si ujsť
Skladací smartfón bude mať v radoch ďalší výrobca. Čínsky gigant je pripravený ukázať veľkú vec

K výrobe takejto obrazovky sú však za potreby špeciálne materiály. Samsung sa v tomto prípade zrejme spoľahne na plastickú hmotu. Okrem vývoja skladacieho smartfónu mala spoločnosť doteraz pracovať aj na mnohých inovatívnych technológiách. Tie by si mali nájsť využitie práve v tejto novinke, no je otázne, koľko z nich skutočne uvidíme v realite. Smartfón známy aj ako Samsung Galaxy X by mal uzrieť svetlo sveta počas roka 2018, čím chce spoločnosť poslať do úzadia konkurentov a zabrániť mu v dodávkach ohybných displejov pre Apple, ktoré má taktiež vyvíjať vlastný skladací smartfón.

Naznačuje tomu nový patent, ktorý si nechal kalifornský gigant zapísať v Spojených štátoch. LG má narozdiel od Samsungu pracovať na obrazovke so zahnutím 2.5R. Rovnocenný panel so zahnutím 1.0R má spoločnosť odhaliť až v roku 2019. Samsung sa tak môže v budúcom roku skutočne vyšvihnúť a predstavením skladacieho smartfónu s ohybnou obrazovkou si len upevní svoju pozíciu vo tomto priemysle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom