Huawei len nedávno predstavil nové smartfóny Mate 10 / Mate 10 Pro. Čínsky gigant v prípade týchto noviniek vytiahol z talóna hneď niekoľko prekvapení a vyzerá to tak, že v ňom predsa len má ešte niečo schované.

Huawei nechce zaostávať

Pomyselným želiezkom v ohni by mohol byť skladateľný smartfón, ktorý uvidíme možno už v roku 2018. Približne v tom istom čase plánuje predstaviť svoj skladací Galaxy X aj kórejsky Samsung. Ten by tak mohol dostať reálneho konkurenta na tomto revolučnom a stále neprebádanom trhu.

Fungujúci prototyp, ktorý ešte nie je pripravený na debut

Že nejde len o fámu, potvrdil samotný CEO Richard Yu. Ten totiž priznal, že Huawei má k dispozícií fungujúci skladací smartfón. Netreba sa však predčasne radovať. Skladací smartfón potrebuje ešte mnoho optimalizácie, či už po mechanickej, alebo dizajnovej stránke. Podľa všetkého vraj potrebuje Huawei optimalizovať hlavne flexibilný displej tak, aby sa mohol na druhý rok stať realitou.

Je medzera v skladacom smartfóne riešním?

Hlavný konkurent pre Huawei na domácom trhu je spoločnosť ZTE. Tá nedávno predstavila skladací smartfón Axon M. Problém tohto skladacieho smartfónu však spočíva v tom, že ak sú jeho dva displeje spojené, vytvoria jeden veľký, 6,75-palcový displej s viditeľnou medzerou uprostred. Očakávaný skladací smartfón Samsung Galaxy X by mal prísť s jediným flexibilným displejom bez akejkoľvek medzery. To isté sa očakáva aj od Huawei.

Jeden displej alebo rovno dva?

Realita je však iná. Podľa Richarda Yu má skladací smartfón od Huawei podobný koncept ako ZTE Axon M s maličkou medzerou uprostred. Samotný Yu sa vyjadril, že tento koncept nie je dobrý a Huawei sa snaží medzery medzi displejmi zbaviť. Zatiaľ však nie sú k dispozícií žiadne iné podrobnosti. To, či sa čínsky gigant pokúsi o implementáciu jediného flexibilného displeja, alebo vylepší koncept dvoch displejov bez medzery, je ešte stále hudbou budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú