Len pred pár dňami sme ťa informovali o takmer 100 filmoch a seriáloch, ktoré čoskoro opustia Netflix. Nechýbali medzi nimi aj veľkofilmy ako Star Trek, Terminátor či Muži v čiernom, ktorých vyradenie fanúšikov určite zamrzí.

Fanúšikovská stránka Netflixu teraz informuje, že zoznam nebol konečný a z knižnice Netflixu za pár dní zmizne aj sedem dielov notoricky známej akčnej závodnej série Rýchlo a zbesilo.

Predplatitelia služby majú na pozretie filmov čas do 7. februára, kedy Dominic Toretto so svojou famíliou kvôli končiacim právam na vysielanie Netflix (pravdepodobne navždy) opustia.

Milovaná i nenávidená séria sa dočkala celkovo ôsmych filmov a jedného spin-offu, ktoré dokázali držiteľovi práv, spoločnosti Universal Pictures, dovedna zarobiť približne 5,7 miliardy dolárov.

V súčasnosti fanúšikovia popcornovej zábavy horlivo očakávajú chystaný deviaty diel s názvom F9, ktorý by mal mať premiéru 28. mája. Následne má séria dostať ešte dva ďalšie prídavky, ktoré však majú byť v rámci značky poslednými.

Trend bude pokračovať

Odchod populárnych filmov pre predplatiteľov Netflixu nie je dobrou správou, na konci minulého roka knižnicu streamovacej služby navyše opustili ďalšie známe série ako Harry Potter či dvojica filmov Pána prsteňov (prvý diel trilógie na Netflixe stále môžeme nájsť).

S čoraz silnejšou konkurenciou zo strany Disney+ a HBO Max, ktoré na rozdiel od Netflixu vlastnia práva na množstvo známych filmov, sa ponuka najväčšej streamovacej služby bude postupne ochudobňovať.

Aj preto je Netflix čoraz závislejší od vlastnej produkcie, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že streamovacia služba má tento rok v pláne vydávať každý týždeň aspoň jeden celovečerný film.

S ich kvalitou si však streamovací gigant príliš veľkú hlavu nerobí a spravidla ide priemerné jednohubky s pekným vizuálom. To potvrdilo aj akčné sci-fi béčko Outside the Wire, ktoré síce dominovalo v rebríčkoch sledovanosti, po ostatných stránkach však vody príliš nerozvírilo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP