Rusko je krajina neobmedzených možností, o čom svedčí aj projekt mechanikov z YouTube kanála Garage54, ktorí sa rozhodli postaviť si svoj vlastný Cybertruck. Dokonca si poradil aj s náročným Sibírskym terénom vo svojom prvom teste, informuje Teslarati.

Pri pohľade na exteriér vozidla by si oproti originálu hľadal odlišnosti len ťažko. Rozdiel oproti originálnej Tesle by si však našiel už pri pohľade do interiéru či pri jednoduchom počúvaní zvuku motora. Tušíš správne, ruský Cybertruck nie je ani trochu elektrický, jeho základ totižto tvorí ruské terénne vozidlo UAZ-469, ktoré má klasický spaľovací štvorvalcový motor. Celú premenu starého UAZ-u na moderný a futuristický Cybertruck si môžeš pozrieť aj na anglickej verzii kanála Garage54.

Posledné video, kde vozidlo zobrali na test do ťažkého terénu, vyšlo iba včera, a preto ho zatiaľ nájdeš iba v ruštine. Ako môžeš na priloženom videu vidieť, ruský Cybertruck si celkom slušne poradil aj s hlbokým snehom a upravené cesty pre neho neboli žiadny problém. Tvorcovia ho ale následne naložili na korbu väčšieho auta a zobrali do centra mesta Novosibirsk, aby mohli sledovať reakcie ľudí, ktorí Cybertruck uvidia.

Tí boli pochopiteľne falošnou Teslou ohúrení, všetci naokolo vyťahovali smartfóny a toto futuristické vozidlo si fotili či natáčali zo všetkých strán. Isto bolo pre nich ťažké rozoznať, či sa jedná o originál, alebo napodobeninu, nakoľko autori stavali skelet vozidla podľa presných rozmerov originálu. Tvorcovia ruskej Tesly Cybertruck nemajú v pláne vozidlo rozobrať a chcú si ho nechať pre vlastné účely.

UAZ, ktorý je základom ich Cybertrucku, si so zručnými mechanikmi prežil svoje. V minulosti vozidlo obalili doskami a medzi ne a karosériu naliali betón. Karosériu vozidla tak tvorila 7,5 tonová vrstva cementu, ktorá z UAZ-u spravila nepriestrelné a k tomu ešte aj plne pojazdné monštrum.

Pri prestavbe „betónového“ UAZ-u na Cybertruck UAZ museli pôvodnú karosériu najskôr rozbiť zbíjačkami. Ako informuje Insideevs, práce tejto skupiny na ruskom Cybertrucku ešte ani zďaleka nie sú na konci. My sa tak môžeme tešiť na minimálne ešte jedno video, v ktorom budú prezentovať svoj ďalší postup. Ruskí fanúšikovia elektromobility chcú dokonca tejto skupine mechanikov navrhnúť, či by nechceli dotiahnuť ich napodobeninu až do takého detailu, že by z nej spravili plnohodnotný elektromobil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom