Filmový priemysel čaká v budúcnosti veľká zmena – filmy sa začnú natáčať priamo vo vesmíre. Prvým priekopníkom v tomto smere chcú byť Rusi, ktorí s pomocou vesmírnej agentúry Roskosmos plánujú natočiť film ešte skôr, ako stihne NASA a SpaceX v spolupráci s Tomom Cruisom odštartovať natáčanie vlastného titulu. Aktuálne už hľadajú herečku, ktorá obsadí hlavnú rolu, informuje Roskosmos.

Začiatkom mája obletela svet správa o prípravách na natáčanie prvého filmu priamo vo vesmíre. Hlavnú úlohu si v tomto prípade zahrá Tom Cruise známy z mnohých ďalších akčných titulov. Participovať na natáčaní má aj vesmírna agentúra NASA a SpaceX. Plány amerických filmárov a vesmírnych spoločností však chce ešte skôr uskutočniť ruská vesmírna agentúra Roskosmos.

Rusi chcú spropagovať svoj vesmírny program vlastným filmom z vesmíru

V prípade plánov pre natáčanie ruského vesmírneho filmu už agentúra pokročila a po septembrovom oznámení začala nedávno hľadať herečku, ktorá obsadí hlavnú rolu. Samotný film ponesie názov „Challenge“ alebo v preklade „Výzva“. Nepôjde však o žiadnu akčnú novinku, ako by tomu malo byť v prípade filmu s Tomom Cruisom, ktorý sa preslávil svojimi kaskadérskymi kúskami napríklad v sérii Mission Impossible.

Rusi chcú totiž divákom priniesť titul z dramatického žánru, ktorý bude vypovedať o povolaní astronauta a má spopularizovať ruský vesmírny program. Roskosmos ho chce natočiť v spolupráci s filmovým štúdiom Yellow, Black and White priamo na Medzinárodnej vesmírnej stanici, pričom prvá klapka by mala odznieť už na jeseň budúceho roka.

V hlavnej roli bude astronautka

Hlavná protagonistka a jej „záskok“ budú vybraní v náročnom procese, ktorý absolvujú len tí najlepší. Herečky totiž musia vo výbere Roskosmosu absolvovať náročné úlohy. Celému výberu predchádza nahratie vlastnej videonahrávky s monológom. Spomedzi množstva nahrávok sa potom na osobné výberové konanie dostane len zopár z nich. V prvom kole bude vybraných 30 herečiek.

Roskosmos požaduje, aby herečky, ktoré si chcú zahrať v tomto vesmírnom filme, boli z Ruska, mali 25-45 rokov, základné znalosti angličtiny, výšku 150-180 cm a váhu do 75 kg. Vesmírnu drámu teda neobsadí žiaden herec mužského pohlavia, pre glorifikáciu povolania astronauta a vesmírneho programu hľadajú Rusi výlučne ženy.

Herečky čaká náročný výcvik

Tie najlepšie z najlepších herečiek potom budú musieť absolvovať aj psychologické, fyziologické, edukačné a profesionálne fitness testy, aby mohli získať hlavnú rolu a letieť do vesmíru. Kandidátky, ktoré sa dostanú až na koniec, budú poslané do školy pre kozmonautov, kde prejdú 3-mesačným výcvikom na dennej báze. Celý proces výberu herečiek bude sledovať aj ruská televízia Channel One.

Z výberu vzíde hlavná protagonistka a jej záskok. Dvojica herečiek následne poletí priamo na ISS, kde sa začne natáčanie na jeseň 2021. Filmový titul Challenge bude režírovať ruský režisér Klim Shipenko.

Momentálne však nie je známe, kedy si budú môcť diváci tento unikátny film natočený vo vesmíre pozrieť, no premiéra by sa mohla uskutočniť do jedného roka od ukončenia natáčania, pokiaľ pôjde všetko podľa plánov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom