Vo svete kinematografie sa objavilo množstvo filmov s vesmírnou tématikou, no takmer všetky z nich boli natočené len vo filmových štúdiách a pri využití špeciálnych efektov. Jeden z najznámejších akčných hrdinov sa však môže počas natáčania dostať priamo do vesmíru. Svetom momentálne kolujú správy o spolupráci SpaceX a Toma Cruisa, ktorí majú spolu s NASA pripravovať prvý akčný film natáčaný aj v reálnom vesmíre, informoval portál Deadline.

Známy herec Tom Cruise má už na svojom konte množstvo filmov, no medzi najznámejšiu sériu, v ktorej stvárnil hlavnú postavu tajného agenta patrí séria Mission: Impossible, ktorá začala svoju históriu písať ešte v roku 1996 a najnovší diel mal premiéru pred 2 rokmi.

Ďalšie pokračovanie Mission: Impossible 7 by malo mať premiéru na jeseň budúceho roka a o ďalší rok na to by sme sa mali dočkať 8. časti.

SpaceX má spolupracovať na natáčaní filmu vo vesmíre

Popritom však má herec spolupracovať aj na prípravách pre akčný film, ktorý by sa mal odohrávať vo vesmíre. Zatiaľ je síce priskoro hovoriť o tom, o aký film pôjde, no pravdepodobne nebude patriť do univerza Mission: Impossible.

Pritom však má pomocnú ruku podať aj spoločnosť Elona Muska, SpaceX, a NASA. Spolupráca tejto spoločnosti a vesmírnej agentúry naznačuje, že natáčanie snímky by mohlo prebiehať priamo vo vesmíre.

Na snímke Tom Cruise vo filme Oblivion (Nevedomí) z roku 2013. Zdroj: Flickr

Nenechaj si ujsť
Bizarný príbeh z Netflixu bude pokračovať. Tiger Kinga si v novom seriáli zahrá známy herec

Nejde ale o prvú ponuku na takéto vesmírne natáčanie. Tom Cruise bol totiž ešte začiatkom milénia oslovený svetoznámym režisérom, Jamesom Cameronom, ktorý získal kontakty a príležitosť dostať sa na ISS, kde mal plány s Tomom natočiť film.

Pôvodným plánom bolo, že by ich raketa Sojuz vyniesla na ISS, avšak prípravy akosi zlyhali a nakoniec sa nápad Camerona nerealizoval, informuje Slashfilm.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom