Technologický vizionár Elon Musk spája sily s hviezdou Hollywoodu, Tomom Cruisom a NASA. Plánujú nakrútiť historicky prvý film vo vesmíre.

Správa o tom, že Musk, Cruise a NASA sa spoločne chystajú do vesmíru na nakrútenie nového filmu, internet obletela ešte v máji tohto roka. Ako pri mnohých projektoch, v ktorých figuruje meno excentrického technologického miliardára Elona Muska, však nebolo úplne jasné, či sa projekt pohne konkrétnym smerom alebo zostane len na papieri.

Najnovšie sa však zdá, že film je hotovou vecou. NME totiž informuje, že chystaná snímka vznikne pod hlavičkou spoločnosti Universal, ktorá projektu predbežne odklepla 200 miliónový rozpočet. Pôjde tak o prvý film v histórii, ktorý bude natočený mimo planéty Zem.

Technickú stránku by mala zabezpečiť spoločnosť Elona Muska SpaceX v spolupráci s NASA, o kvalitný herecký výkon sa postará Tom Cruise, známy aj vďaka tomu, že vo svojich filmoch nevyužíva kaskadérov. Riskantné kúsky vo vesmíre si preto určite nenechá ujsť.

Film zatiaľ nemá žiadny oficiálny názov, dokonca nemá ešte hotový ani scenár, na ktorom aktuálne pracuje režisér a scenárista Doug Liman. Ten s Cruisom spolupracoval napríklad na akčnej futuristickej snímke Edge of Tomorrow či životopisnom kúsku American Made, v ktorom si americký herec zahral známeho prepravcu drog a agenta CIA, Barryho Seala.

Na vesmírnom filme sa má okrem Limana podieľať aj režisér Christopher McQuarrie (Mission Impossible) a filmový producent PJ van Sandwijk. Zúčastnené mená teda dávajú pomerne jasne najavo, akým smerom sa bude chystaná snímka uberať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom