V máji tohto roka sa objavili prvé správy o reálnom natáčaní vesmírneho filmu, kde si má hlavnú rolu zahrať známy Tom Cruise. Pomocnú ruku má podať aj SpaceX a NASA. Túto novinku si však všimli aj v ruskej vesmírnej agentúre Roskosmos, kde sa rozhodli, že filmárov zo zámoria predbehnú. Prvý film natočený v skutočnom vesmíre tak nemá byť z hollywoodskej produkcie, ale z Ruska, informuje Futurism.

Tieto informácie priniesla vesmírna agentúra Roskosmos vo svojej tlačovej správe, v ktorej zároveň uviedla, že pomocou tohto titulu chce spopularizovať ruský vesmírny program a vyzdvihnúť povolanie astronauta. S týmto odvážnym plánom sa tak môže stať Rusko prvou krajinou, ktorá natočí film v skutočnom vesmíre.

Snímka má zachytávať let na ISS v roku 2021, kde poletí posádka v ruskom Sojuze. Natáčanie filmu si má zobrať na starosť štúdio Yellow, Black and White, no protagonistu agentúra zatiaľ ešte nevybrala. Film z pracovným názvom Vyzov (Výzva) tak bude zachytávať skutočnú cestu astronauta na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Zdroj: Futurism, Roskosmos

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom