Prvý skladací smartfón z dielne Samsungu si v tomto roku prešiel mnohým, no nič z toho nepripomínalo to, že sa má táto novinka dočkať ohromného úspechu. Práve naopak, krátko po uvedení bol výrobca nútený zariadenie stiahnuť a napraviť problémy, ktoré počas tých rokov vývoja „prehliadol“. Najnovšie rozobratie Samsungu Galaxy Fold od portálu iFixit ukazuje, v ktorých smeroch sa tento skladací model zmenil a čo všetko spoločnosť po mesiacoch úprav vylepšila. 

Po tom, čo Samsung predstavil svoj skladací smartfón, neobišli ho ani odborníci zo spomínaného portálu, ktorý sa detailne venuje návodom a rozoberaniu zariadení. Hoci bol iFixit neskôr nútený svoju pôvodnú analýzu tohto modelu stiahnuť, objavilo sa nové rozobratie, avšak tentokrát ide už o reparát Samsungu, ktorý pred pár týždňami priviedol Galaxy Fold opäť na trh, informuje The Verge.

Niekoľko vylepšení stále príliš nezocelilo krehký smartfón Samsungu

Zmienime len, že aj po toľkých mesiacoch čakania sa používatelia opäť stretli s nedostatkom, ktorý sa prejavuje ako škvrna na displeji, pričom mal vzniknúť z bežného používania. Výrobca ich pritom novou nálepkou na obrazovke vystríha, aby s týmto kúskom zaobchádzali opatrne. Bol teda Samsung pri opravách nedostatkov dôsledný? Nuž, rozobratie smartfónu hovorí za všetko. Jednou z najväčších zmien v tejto novej verzii je ďalšia vrstva kovu, ktorá spevňuje celý displej.

Z vnútornej časti zobrazovacieho panela sa nachádza aj extra vrstva lepkavého materiálu, ktorý má zabrániť jeho oddeleniu od zvyšku tela. Pánty smartfónu sú teraz zabalené v ochrannej páske. Samotný displej prešiel zmenami aj navonok.

Pri zložení a otvorení tohto modelu sme si mohli už skôr všimnúť, že obrazovka je ku konštrukcii prichytená špeciálnym komponentom v tvare písmena „T“ a nachádza sa tam aj špeciálne tesnenie. Najvýraznejšia časť obrazovky, ktorá mohla všetkých zmiasť, je už minulosťou.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Fold pohorel v teste odolnosti. Zvládol len viac ako polovicu zložení ako uvádza výrobca

Ochranná polymérová vrstva, ktorá predtým pripomínala obyčajnú fóliu, je teraz natiahnutá až po okraje, čím ma používateľa odradiť od jej odlepenia. Pripomeňme len, že oddelením tejto vrstvy dôjde k trvalému poškodeniu displeja, ktorého výmena nieje vôbec lacná.

Pri kúpe do konca roka Samsung garantuje cenu prvého takéhoto servisu na úrovni zhruba 135 €, no potom sa suma vyšplhá až na približne 546 €, informuje BGR. iFixit navyše prezrádza, že rámiky displeja sa môžu časom ľahšie odliepať, čo opäť povedie k možnému poškodeniu obrazovky.

Hoci sú teda vylepšenia v opravenom Samsungu Galaxy Fold na tých správnych miestach, stále nejde o skladací smartfón, ktorý by bol schopný prežiť dlhodobé používanie na každodennej báze.

Bežné nosenie a používanie by totiž mohlo priniesť viacero prekvapení, ktoré by majiteľa tohto 2000 € drahého zariadenia rozhodne nepotešili. Kvôli náročnosti opráv tak získal Galaxy Fold celkové skóre iba 2 body z 10. Celé rozobratie smartfónu nájdeš na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom