Reklamné prestrelky nie sú medzi výrobcami smartfónov výnimočné a platí, že pokiaľ sa niekomu niečo nepodarí, ten druhý mu to vie poriadne spočítať. V tejto oblasti sa často doťahujú práve najväčší súperi vôbec, Samsung a Apple. Výnimkou nie je ani najnovšia reklama z dielne juhokórejského výrobcu. 

Samsung si v novom spote podáva starší kúsok z dielne Apple a očividne naráža na známy škandál s obmedzovaním výkonu v niektorých iPhonoch pre problémy s batériou. Reklama zobrazuje „bežný“ deň majiteľky iPhone 6, a to snáď so všetkými možnými starosťami, ktoré môžu v tomto spojení nastať. Aj tento smartfón dostal v minulosti od Apple aktualizáciu, ktorá obmedzila jeho výkon. Žiaľ, spoločnosť to takmer rok nikomu neoznámila.

Majiteľka iPhone 6 je už v reklame o danej „funkcii“ zjavne oboznámená, prežíva kvôli tomu ale niekoľko nepríjemností. Pomalé načítavanie aplikácií telefónu pri kontrole letenky, ale aj pri snahe skrátiť si let zábavou na smartfóne sú len začiatkom. Ešte horšie je používanie iPhone 6 počas hustého dažďa, ktorý by mohol smartfón bez zvýšenej vodeodolnosti poškodiť. Nepodarenému dňu neprispieva ani skutočnosť, že nablízku je vždy niekto s novým Samsung Galaxy S9, ktorý dané situácie zvláda bez problémov.

Už legendárny účes na štýl iPhone X

Samsung sa však nebál ísť ešte ďalej a po tom, čo už samotný pracovník Apple navrhne kúpu novšieho modelu nesmie chýbať podpichnutie ohľadom výrezu displeja v iPhone X. Ako najlepšia voľba sa tak zdá jedine kúpa nového Galaxy S smartfónu.

Výnimkou v reklamách gigantov často nie je ani trochu nespravodlivé porovnanie, za čo môžeme považovať aj postavenie takmer 3 a pol ročného iPhone 6 proti novému Galaxy S9. Samsung si však aspoň na začiatku reklamy spravil trochu alibi, keď nezabudol uviesť, že Apple už má aj novšie modely. Ešte stále však ide o celkom nevinné a vtipné prestrelky, ktoré môžu pobaviť používateľov. Teraz je tak znova na ťahu Apple a uvidíme, ako to Samsungu vráti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom