Rockstar Games sa s vývojom jednej z najočakávanejších hier tohto roka blíži do finále a už čoskoro sa tak milovníci divokého západu dočkajú nového pokračovania známeho titulu Red Dead Redemption. Prepracovaný a otvorený herný svet, spolu s príbehmi a úchvatnými grafickými detailmi však budú vyžadovať veľa pamäte. Vývojárske štúdio oficiálne potvrdilo potrebné miesto na disku pre inštaláciu Red Dead Redemption 2, ktoré si hráči zahrajú aj proti sebe v online režime.

Doterajšie úniky informácií a odhalené trailery ako aj oficiálny gameplay naznačujú, že Rockstar Games si pre nás pripravilo skutočne niečo veľké. Ďalší herný trhák z westernového prostredia divokého západu totiž nebude len rozsiahlou hrou, ktorú si užije každý „kovboj“ za svojou konzolou, ale tiež náročným titulom, ktorý si pri inštalácii vyžiada až 105 GB pamäte. Tieto informácie nedávno potvrdilo aj vývojárske štúdio Rockstar Games.

Najočakávanejšia hra roka je takmer za dverami

Hráči by si tak mali po oficiálnom vydaní hry pri inštalovaní pripraviť poriadnu dávku trpezlivosti. Prvé zmienky o veľkosti Red Dead Redemption 2 sa však ukázali ešte u amerického predajcu Target, ktorý odhalil obrázok balenia tejto novinky s PS4 Pro. Veľkosti hry sa na jednotlivých konzolách môžu mierne líšiť, no zásadne rozdiely rozhodne nečakajme. Pokiaľ si tak bude niekto chcieť túto novinku zahrať, musí si pre ňu vytvoriť dostatok miesta na disku.

Nenechaj si ujsť
Pokračovanie kultového titulu od Rockstaru možno vyjde aj na PC

Okrem offline hrania po vydaní hry bude o mesiac neskôr dostupný aj online režim v beta testovaní. V tomto móde si však proti sebe bude môcť zahrať ešte viac hráčov ako v GTA Online. Do hry sa celkovo môže zapojiť až 32 ľudí. Spočiatku sa niektoré časti obsahu stanú exkluzivitou na 30 dní len pre majiteľov PlayStation 4 a neskôr zrejme zavítajú aj do zvyšku podporovaných konzol. Pre PS4 a Xbox One bude Red Dead Redemption 2 vydané 26. októbra.

Už od prvého dňa si hru môžu hráči vychutnať aj v režime hrania z pohľadu prvej osoby. Pri hraní v režime online však vývojári všetkých vystríhajú pred možnými nedokonalosťami, ktoré sa ale časom vyladia. Už za pár týždňov sa tak dočkáme jednej z najväčších a najlepších hier tohto roka, ktorá do detailov odhalí neľútostné westernové súboje, lov zvierat, ale aj príbeh Arthura Morgana z gangu Van der Linda. Prepracovaná grafika ukáže hráčovi detailné prostredie, ktoré sme mohli doteraz vidieť na zverejnených ukážkach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom