Red Dead Redemption 2 – Novinka od Rockstaru, ktorá bola oznámená len ako konzolová hra, zrejme príde aj na PC. Ako sme na to prišli a prečo Rockstar tají PC verziu tejto akčnej adventúry?

Red Dead Redemption 2 je hra, ktorá sa odohráva v Amerike v roku 1899. Je to pokračovanie prvého, úspešného dielu. Za touto hrou stojí Rockstar, ktorí stoja napríklad aj za hernou sériou Grand Theft Auto. Sme u nich zvyknutí na mlčanie ohľadne PC verzií, čo patrí k ich marketingu. Pri poslednej časti GTA odmietali PC verziu 2 roky, aj keď sa o nej každú chvíľu dostávali na povrch informácie.

A tak tomu zrejme bude aj pri Red Dead Redemption 2. Vo všetkých oficiálnych vyjadreniach sa hovorí, že hra bude len na Xbox One a PlayStation 4, no vyzerá to tak, že príde aj PC verzia. Tieto špekulácie vznikli z toho, že jeden z členov Rockstar Games si na svoj LinkedIn profil napísal, že táto hra vyjde aj na PC. Informoval portál Gamebyte.Väčšina fanúšikov tejto teórií verí a aj my dúfame, že to tak naozaj bude a Red Dead Redemption 2 na PC naozaj uvidíme.

Kedy si hru budeme môcť zahrať?

Red Dead Redemption 2 by sa k nám malo dostať už 26. októbra tohto roku. Myslíme si však, že zo začiatku to bude len na klasické konzoly ako PlayStation 4 a Xbox One. Táto novinka je pokračovaním Red Dead Redemption, ktoré bolo vydané už pred ôsmimi rokmi, v roku 2010. Vtedy vyšla na PlayStation 3, Xbox 360 a Xbox One.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom