Dlhoročne známa čínska spoločnosť UMi sa rozhodla nasledovať cestu iných úspešných spoločností. Keď začali predávať svoju vlajkovú loď UMi Zero bez slúchadiel, dalo sa predpokladať, že slúchadlá od UMi na seba nenechajú dlho čakať. Slúchadlá UMi VOIX tak ako aj všetky zariadenia od UMI, kladú veľký dôraz na prvý dojem. Tomu má pomôcť aj kovové telo, plochý kábel a praktické hliníkové balenie.

UMi Voix nám na recenziu poskytol e-shop Coolicool.com, kde ich kúpite za skvelých 18 €!

Kľúčové špecifikácie UMi VOIX:

  • Typ slúchadiel: In-ear, štupľové
  • Hmotnosť: 17,0 gramov
  • Impedancia reproduktorov: 32Ω
  • Dĺžka kábla: 1,2 m
  • Citlivosť: 100 +-3 dB
  • Konektor: 3,5 mm, pozlátený
  • Výkon: 3 mW
  • Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Použité materiály: Kov, guma
  • Ostatné: Funkčné tlačidlo, mikrofón

Balenie

SAM_0668
Hneď prvá vec, čo vás určite zaujme, je malá čierna hliníková krabička, ktorá na prvý pohľad mení chápanie fyzikálnych zákonov. Hlavne vtedy, keď sa slúchadlá pokúsite uložiť späť do pôvodného balenia. Okrem slúchadiel tu nájdeme ešte 3 páry gumených štupľov (z toho jeden nainštalovaný). Nechýba ani podrobný návod v angličtine.

Dizajn

Aj napriek tomu, že ide o úplne prvý pokus UMi o kvalitné slúchadlá, vyzerajú ako keby boli výsledkom dlhoročných skúseností. UMi Voix majú malé telo, ktoré je uprostred zväčšené pre reproduktor a potom znovu skrátené do malej dierky, ktorú zasuniete priamo do ucha. Vďaka tomuto tvaru majú UMi Voix vynikajúcu schopnosť izolácie okolitého hluku z prostredia. Celé ich telo je urobené z kovu, ktorý vďaka špeciálnej povrchovej úprave pri stretnutí vydáva podobné zvuky ako neodýmové vajíčka. Slúchadlá majú tiež 1,2 m dlhý plochý kábel. Jeho netradičný tvar vám uľahčí rozmotávanie, ale pri používaní slúchadiel ucítite silný mikrofónny efekt. Ten môžete výrazne zredukovať zatočením kábla okolo ucha.

SAM_0722

Približne 1 m od konektora nájdete tiež kovový ovládací panel s mikrofónom a funkčným tlačidlom. V praxi ho využijete na pozastavenie prehrávania hudby, ale to aj záleží od nastavenia systému. Konektor je klasický pozlátený 3,5 mm jack.

Zvuk

O čo najlepší zvukový zážitok sa postará reproduktor s priemerom 13 mm, ktorý využíva špeciálnu NPEI membránu, ktorú môžete poznať napríklad aj zo slúchadiel od OnePlus a poskytuje jemnejší a prirodzenejší zvuk. Pri slovách to ale nekončí, membrána vám dá o sebe vedieť už pri zasúvaní do ucha a to práve nepríjemným puknutím spôsobeného rozdielmi tlaku pri zasúvaní do ucha. Potom si však budete môcť užiť nádherný čistý zvuk, ktorý vám nepokazí ani hluk z prostredia. Vďaka svojmu špeciálnemu tvaru majú vysokú schopnosť tlmenia okolitých zvukov, čo oceníte pri počúvaní hudby v rušivom prostredí ako sú vlaky, autobusy, nákupné centrá, reštaurácie a iné. Slúchadlá majú aj bohaté basy a výšky.

umivoix_06

Záver

SAM_0719
UMi Voix sú kvalitné slúchadlá so štýlovým dizajnom, kvalitným kovovým prevedením, dobrými zvukovými vlastnosťami, vyváženými basmi a najmä výborným pomerom cena/kvalita. Ak hľadáte naozaj kvalitné slúchadlá sa super cenu, UMi Voix sú určite skvelá voľba.

UMi Voix si môžete kúpiť za 18 € na Coolicool.com.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú