Prvé recenzie na Teslu Model 3 prichádzajú. Vozidlo je na trhu už od júna minulého roka a od tej doby sa jej neustále pozerali na zúbky recenzenti z celého sveta. Tu je súhrn tých najviac opomínaných vlastností tohto revolučného elektromobilu.

Automobilka pri produkcii svojho vozidla zvolila riskantnú cestu, ktorá sa jej nevyplatila. Tým, že vynechala predprodukčnú fázu testovania, sú ich predaje vozidiel hlboko pod očakávanou hodnotou. Oficiálne číslo je teda niečo okolo 3000 predaných áut.

Elon Musk však tento fakt obhájil slovami, že žiadne vozidlo značky Tesla zatiaľ nemalo dokonalý začiatok predaja. Následne sa na internete rozbehli diskusie o tom, ako je na tom Tesla Model 3 po konštrukčnej stránke.

Za top výrobcami ešte zaostáva

Ak porovnáme vozidlá Tesla napríklad s automobilkami ako BMW, Mercedess, Audi či Ford, tak táto mladá spoločnosť stále zaostáva, čo sa konštrukčnej stránky vozidla týka. No to nie je pre automobilku až taký problém, nakoľko je na trhu len 14 rokov, pričom ostatné spomínané automobilky sú medzi nami podstatne dlhšie. Na druhej strane, aj keď konštrukčná kvalita Tesly nie je špičková, stále je na veľmi slušnej úrovni.

Rozdiely Tesly oproti najlepším automobilkám je možné vidieť hlavne na detailoch vozidla. Tak napríklad medzery na častiach karosérie nie sú rovnaké, plast použitý v interiéry vozidla pôsobí naozaj  lacno či čalúnenie na sedadlách nie je na niektorých miestach došponované, a teda sa krčí.

Kopa času a potenciálu sa zlepšovať

Určite ti je jasné, že Tesla sa s takouto spätnou väzbou od zákazníkov neuspokojí. Ako sme už spomínali, na trhu je krátko, preto má dosť času na zlepšovanie výrobných a konštrukčných procesov. I keď mnoho majiteľov týchto vozidiel je ochotných detaily prehliadnuť, nakoľko svoje vozidlá považujú za technologické skvosty na cestách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom