Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, že Razer, spoločnosť zameraná najmä na hráčov, predstaví svoj prvý vmartfón. Našťastie naň už zrejme nebudeme čakať dlho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Razer je známy najmä rôznym počítačovým príslušenstvom pre hráčov, no v prípade smartfónov je úplný nováčik. Do priemyslu ho zrejme dostala nedávna akvizícia spoločnosti Nextbit, ktorá už má skúsenosti s výrobou smartfónov.

Herný smartfón, herný hardvér!

Vďaka úniku zo stránky britského operátora máme detailnejšie informácie. Hovorí sa napríklad o 5.72-palcovom 120 Hz IGZO displeji s jemným QuadHD rozlíšením. Ako procesor bude pravdepodobne použitý známy a stále monštruózny Snapdragon 835. Pamäť RAM má mať kapacitu 8 GB, úložisko decentných 64 GB a tešiť sa môžeme aj na primeranú 4000 mAh batériu. Tá sa navyše bude dať rýchlo dobíjať skrz technológiu Qualcomm Quick Charge 4.0+.

Nenechaj si ujsť
Razer odkúpil spoločnosť Nextbit a plánuje sa presadiť vo výrobe smartfónov

O perfektný zvuk sa vraj postarajú stereo reproduktory Dolby Atmos na prednej strane. Na zahodenie určite nebude ani duálny fotoaparát. Ten majú totiž podľa informácií tvoriť dva snímače, a to jeden s rozlíšením 12 MPx a nízkou clonou f/1.75 a jeden s rozlíšením 13 MPx a clonou f/1.6 so zameraním na zoom. Operačným systémom bude s veľkou pravdepodobnosťou Android 7.1.1 v takmer čistej podobe. Súčasťou úniku aj pomerne nekvalitná fotka, ktorá toho veľa neprezrádza.

Príde už zajtra?

Očakáva sa, že Razer má svoje veľké predstavenie naplánované na 1. novembra, čo je už zajtra. Je pritom dosť možné, že stredobodom pozornosti bude práve očakávaný herný smartfón. Pokiaľ by skutočne prišiel s takouto výbavou, určite by sa mu potešili nielen hráči, ale aj všetci fanúšikovia smartfónov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
80%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.