Apple je jednou zo spoločností, ktorá nerada zdieľa prototypy svojich zariadení ešte pred ich oficiálnym predstavením. Nedávno ale nastala výnimočná udalosť, vďaka ktorej sa nám naskytá pohľad na množstvo prototypov prvého iPhonu.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Súdny spor medzi Samsungom a Apple sa radí medzi najťažšie spory v histórii technologických spoločností. Apple sa už roky snaží dokázať, že Samsung okopíroval dizajn prvého iPhonu a chce od neho dostať odškodné vo výške stoviek miliónov dolárov.

Prototypy priamo od Apple
Nenechaj si ujsť
Akú odolnosť ponúkol prvý revolučný smartfón starý 10 rokov?

Počas súdneho procesu v roku 2012 však bola zverejnená séria fotografií, ktorá odhaľuje prvotné prototypy originálneho iPhonu. Môžeš si teda pozrieť všetky návrhy, ktoré Apple vytvoril, no určite sa všetci zhodneme na tom, že finálny dizajn je zo všetkých najlepší. Samsung už Applu zaplatil dokopy 548 miliónov dolárov a minulý rok mu najvyšší súd USA nariadil zaplatiť ďalších 399 miliónov, no Okresný súd nedávno požiadal o nové pojednávanie.

O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.