Baví ťa pozerať testy odolnosti smartfónov? V tom prípade určite poznáš YouTube kanál JerryRigEverything, ktorý je snáď najlepším zdrojom takýchto videí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Youtuber vystavuje všetky známe smartfóny rôznym testom, ktoré odhalia kvalitu ich konštrukcie. Vo väčšine prípadov sú to najnovšie vlajkové lode či iné exkluzívne kúsky. Keďže sa ale blíži 10. výročie predstavenia prvého iPhonu, JerryRigEverything spravil výnimku a rozhodol sa otestovať jeho odolnosť. Za približne 10 rokov nastal v smartfónoch neskutočný pokrok, no týka sa to aj kvality konštrukcie? Najprv bola otestovaná odolnosť displeja voči poškriabaniu. Vďaka hrubému tvrdenému sklu obstál displej naozaj výborne, keďže škrabance začali byť viditeľné až na piatej úrovni (dnešné smartfóny zvyčajne vydržia do šiestej úrovni). Konštrukciu prvého iPhonu tvorila kombinácia kovu a plastu.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 1

„Jablkový strom“

zdroj fotografie: Screenshot/JerryRigEverything/YouTube

Nenechaj si ujsť
Finálny dizajn iPhone 8 potvrdený? Nové video a fotky ukazujú, ako by mal nakoniec vyzerať

Takmer všetky prvky od jacku, cez tlačidlá, až po plastové sklíčko fotoaparátu sú tak veľmi náchylné na poškriabanie. Displej zniesol aj chvíľkový pobyt ohňa zo zapaľovača. Jediný test, ktorým iPhone prešiel na jednotku s hviezdičkou, bolo ohýbanie. Veľká hrúbka a malé telo zabezpečujú, že zariadenie nie je možné v bežných podmienkach ohnúť. Takto nejako teda bol odolný iPhone v roku 2007. Od tej doby prebehol v konštrukciách výrazný pokrok, i keď treba uznať, že prvý iPhone sa aspoň neohol pri nosení vo vrecku nohavíc Viac sa už dozvieš vo videu nižšie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.