Predstavenie prvého masovo vyrábaného elektromobilu od Tesly spôsobilo obrovský počet predobjednávok a poriadne dlhú čakaciu dobu. Pre niektorých to ale predstavuje perfektnú príležitosť prilepšiť si o viac ako 100 000 eur.

Plne elektrický pohon a prívetivá cenovka. To sú hlavné dôvody, pre ktoré si Model 3 rezervovalo už približne pol milióna záujemcov. Tí sa ale ešte poriadne načakajú, keďže výroba má výrazný sklz a doteraz vyšlo z továrne iba niečo cez 300 kusov. Túto situáciu sa rozhodol využiť vo svoj prospech jeden z prvých šťastných majiteľov Modelu 3.

Dá sa na ňom slušne zarobiť

Nenechaj si ujsť
Tesla má veľké problémy pri výrobe Modelu 3. Prečo jej stojí v ceste hneď niekoľko problémov?

Majiteľ sa totiž rozhodol, že svoj elektromobil po krátkom čase predá. Najazdil na ňom iba niečo cez 3200 kilometrov a pýta si zaň nekresťanských 150 000 dolárov (127 000 €). Voči originálnej cene základnej verzie na úrovni 30 000 € sa teda jedná o viac než štvornásobný nárast. Avšak aj keď je cena naozaj premrštená, predaj auta sa môže podariť.

Kúpi si ho vôbec niekto?

tesla model 3
Zobraziť celú galériu (7)
Inzerát bol už z internetu stiahnutý. zdroj fotografie: Craigslist

Je veľmi nepravdepodobné, že by si bežný zákazník priplatil tak vysokú cenu iba preto, aby auto vlastnil skôr než ostatní. Najmä ak vezmeme do úvahy, že za podobnú cenu sa už dajú zohnať omnoho lepšie vybavené Model S alebo Model X. Oveľa pravdepodobnejšia je možnosť, že by ho kúpil konkurenčný výrobca. Takéto praktiky vôbec nie sú nové a spravilo to už niekoľko spoločností.

Napríklad Audi kúpilo Teslu Model X a prinieslo ju do Európy ešte pred oficiálnym spustením predaja v Európe. Ford si údajne taktiež priplatil za Model X takmer 50 000 €. Dôvodom je, že automobilky tak môžu pocítiť konkurenčné vozidlá na vlastnej koži, porovnať ich a usmerniť tým aj svoj vlastný vývoj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom