Automobilky koncernu Hyundai doposiaľ nechávali nástupu elektromobility pomerne pozvoľný priebeh a o úplnom konci predaja spaľovákov sa zatiaľ nehovorilo v kruhoch žiadnej z nich. Ako informuje Electrek, prvá už vyhlásila stopku autám so spaľovacími motormi, Genesis totiž chce mať do roku 2030 100 % bezemisnú flotilu.

Len nedávno luxusná kórejská automobilka Genesis poodhalila svoje nové SUV postavené na platforme E-GMP a pár dní na to verejnosti oznamuje, že do roku 2025 úplne končí s vývojom a predajom spaľovákov.

Elektrická prvotina od Genesis nesie označenie GV60 a ako sme informovali v tomto článku, prinesie podporu bezdrôtového nabíjania. Genesis v rámci platformy E-GMP dodá luxusný elektromobil s dobre známymi parametrami, ktoré poznáme z Kie EV6, respektíve Hyundaiu Ioniq 5. Na novom elektrickom Ioniqu sme už dokonca absolvovali prvé jazdy na Slovensku.

Od roku 2030 už len „zero-emission“ autá

Aj keď je úplný koniec predaja spaľovákov relatívne ďaleko, automobilka už v roku 2025 ukončí ich vývoj. To znamená, že o štyri roky neuvidíme žiaden nový Genesis so spaľovacím motorom.

Genesis

Od roku 2030 chce mať automobilka kompletnú flotilu elektromobilov, respektíve áut s nulovou produkciou emisií. Medzi modelmi sa totiž môže objaviť aj vodíkové auto.

Automobilka svoju elektrickú budúcnosť poodhalila v 12-minútovom videu. Okrem pohľadov na už pomerne dobre známy model Genesis GV60 sme sa mohli pozrieť aj na úchvatný koncept Genesis X.

Genesis X je koncept luxusného elektrického GT a automobilka ním plánuje dať fanúšikom najavo, že aj pri nástupe elektromobility bude dbať na to, aby vozidlá pôsobili honosne, esteticky a progresívne.

Genesis

Do roku 2030 sa dočkáme až 8 nových elektrických modelov. Prvú dvojicu uvidíme už budúci rok, pričom pôjde o nedávno odhalené SUV Genesis GV60 a neskôr na jar spoznáme aj elektrifikovanú verziu limuzíny G80.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú