Herný priemysel sa každým rokom posúva dopredu. Štúdiá sa predbiehajú, kto vydá prepracovanejšie grafické prostredie. No len vizuálny zážitok častokrát nestačí a oveľa dôležitejší je príbeh hry a jej hrateľnosť. 

Mafia I

Túto hru hádam netreba ani bližšie predstavovať. České vývojárske štúdio sa postaralo o hernú pecku, ktorá obletela celý svet. Hra ťa vtiahne do 30. rokov 20. storočia, keď USA zmieta Veľká hospodárska kríza. V hlavnej úlohe je taxikár Tom Angelo, ktorý sa nechcene pripletie do vojny medzi dvomi mafiánskymi rodinami. Hra nedávno oslávila 15 rokov a rozhodne patrí medzi kultové tituly. Nechýba v nej množstvo áut, prepracovaný dej, ktorý ťa vtiahne do danej doby či polícia, ktorá nie je len na okrasu, ale svedomito si plní svoju funkciu. Hra sa dočkala dvoch nepriamych pokračovaní, no podľa viacerých odborníkov je prvá časť tou najlepšou.

mafia I
Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot / Youtube

GTA: San Andreas

Ďalšia kultová záležitosť, pri ktorej sa ti vynorí množstvo nostalgických spomienok. Dej hry je vsadený do 90. rokov minulého storočia, ktoré boli smutne preslávené drogovými vojnami v uliciach Los Angeles (Los Santos). V hlavnej úlohe je afroameričan Carl Johnson, ktorý sa snaží postaviť späť na nohy gang Grove Street Family. Jednotlivé misie ti ukážu skorumpovanosť polície alebo ako sa človek mení pod vplyvom drog, moci, slávy či pri hazardovaní v kasíne. Medzi hlavné plusy patrí atmosféra pri hraní jednotlivých misií, rozloha sveta a s tým spojené množstvo herných možnosti. O obľúbenosti tohto dielu svedčí aj vydanie na mobilné telefóny.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot / Youtube

Driver: San Francisco

Niektorí ju milujú, iní zas nenávidia. Určite sa však radí medzi tie lepšie spracovania gangsterského prostredia. V poradí piata časť sa odohráva v meste San Francisco. Oproti predchádzajúcim dielom, kedy za vývojom stálo Atari a Reflections, sa kormidla chytilo štúdio Ubisoft, ktoré vychytalo muchy predchádzajúcich dielov. Tešiť sa tak môžeš na reálne zobrazenie mesta a licencované autá, ktoré môžeš neustále vylepšovať. V hre hráš za vodiča menom John Tanner, ktorý strávil celý život chytaním zločincov. Jeho najnovší cieľ je zločinecký lord Charles Jericho, ktorý sa po čase dostal na slobodu.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot / Youtube

Red Dead Redemption

Z veľkolepých miest sa presunieme na divoký západ, kde ťa čaká poctivá westernovka od štúdia Rockstar. Len málo používateľov je ale takých, ktorým by sa táto hra nepáčila. A keďže je od R*, tak podobne ako v sérií GTA, aj tu ťa čaká otvorený svet s voľnosťou ako nikdy predtým. Detailná grafika len väčšmi navodí nezabudnuteľnú atmosféru divokého západu. Nechýba lov zvierat, hazardné hry, banditi a kone. Zamrzí však obmedzenie len na konzoly. Budúci rok sa navyše dočkáme aj druhej časti, ktorá pevne veríme, že naviaže na úspechy prvej.

Zobraziť celú galériu (8)
IGN Benelux / Twitter

Reservoir Dogs

Menej známa hra podľa známejšieho filmu. V Reservoir Dogs ťa čaká dej ako v známom filme s rovnakým názvom, ktorý režíroval veľkolepý Quentin Tarantino. Mafián Joe si na vylúpenie klenotníctva najme šesť neznámych mužov, ktorí sú vo svojom obore majstrami, no nepoznajú sa navzájom. Oslovujú sa tak fiktívnymi menami. Akciu však zmarí polícia, pričom vzniklo podozrenie, že niekto z nich donášal. Dej patrí k tým kratším a hra sa dá prejsť aj za jedno odpoludnie. Zaujme však práve spomínaným spracovaním podľa filmu.

Hitman: Blood Money

Akčná simulácia, ktorá ťa vtiahne do sveta nájomného vraha. Hitman dostal dokonca aj filmové spracovania. Ako napovedá názov, tvojou úlohou je eliminovať nežiadúce ciele. Za splnené kontrakty získaš peniaze, za ktoré si môžeš vylepšovať svoju výbavu či nakupovať nové zbrane. Aj keď sa nejedná o plnokrvnú gangsterku ako tomu bolo v predchádzajúcich prípadoch, zaslúži si, aby bola spomenutá. Prvý diel vyšiel ešte v roku 1999, pričom posledná časť len v minulom.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot / Youtube

Godfather

Jeden z najlepších filmov sa taktiež dočkal herného spracovania. Podobne ako Mafia II, aj tu sa dej odohráva v New Yorku v časoch tesne po 2. svetovej vojne. Pri moci je talianska mafia a hlavne rodina Corleonovcov. Tvojim cieľom je stať sa bohatým a rešpektovaným členom komunity a pracovať pre mafiu sa zdá ako najlepšia možnosť. Ako ale plynie dej, aj ty si čoraz viac získavaš dôveru rodiny, k čomu sú prispôsobené misie. Hra ponúka kvalitný príbeh, ktorý neomrzí ani po pár hodinách hrania.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot / Youtube

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom