Rok 2020 bude pre Huawei rokom, kedy budú všetky ich novo predstavené smartfóny bez podpory služieb Google, ak sa teda aktuálna situácia s USA nezmení. Spoločnosť si je však plne vedomá, že obchodná vojna rapídne zníži počet predaných zariadení, informuje AndroidAuthority.

Predajné čísla v roku 2019 boli pre Huawei veľmi pozitívne. Aj napriek vyvrcholeniu obchodnej vojny, ktorá vyústila k zastaveniu podpory Google služieb pre nové zariadenia Huawei, môžu modely predstavené pred májom 2019 služby Google aj naďalej využívať. Aj to je hlavný dôvod, prečo spoločnosť v minulom roku nezaznamenala rapídne zníženie predajov.

V roku 2020 však budú všetky nové zariadenia bez aplikácií a služieb Google, samozrejme, ak sa vyostrená situácia medzi USA a Huawei nezmení. Podľa odborníkov to ovplyvní predajnosť smartfónov natoľko, že v roku 2020 klesnú ich predaje až o 20 %, informuje Engadget. V minulom roku Huawei predal približne 240 miliónov zariadení, tento rok očakávajú predaj na úrovni 190 až 200 miliónov smartfónov.

Dávid Igaz / FonTech

Novinka Huawei P40, ktorá bude predstavená 26. marca, sa tak zrejme bez Google služieb nebude v Európe predávať rovnako dobre ako predchodca. Práve na zahraničných trhoch spoločnosť očakáva najväčší pokles v predajoch. Domáci používatelia v Číne si bez Google služieb poradia, problém je skôr trh mimo toho domáceho.

Už minuloročný Huawei Mate 30 Pro prišiel bez podpory služieb Google a toto zariadenie sa po pár mesiacoch od predstavenia dostalo aj mimo domáci trh. Vlajkovú loď spoločnosti sme dokonca testovali aj u nás v redakcii a priniesli sme ti naše skúsenosti z používania smartfónu bez Google služieb. Výsledkom dlhodobejšieho používania smartfónu bez Google aplikácií a predovšetkým Obchodu Play je fakt, že sa dá bez problémov existovať aj bez nich, no chce čas a hlavne zvyk.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Ponuka aplikácií v AppGallery sa neustále rozširuje, no napriek tomu by si tam stále niektoré aplikácie hľadal len márne. V takomto prípade sa ale stále dajú nájsť .apk súbory z externých zdrojov, ktoré stačí jednoducho nainštalovať z pamäte zariadenia.

Európskym používateľom tak zostávajú dve možnosti. Buď môžu siahnuť po staršej generácii smartfónu Huawei, ktorý stále podporuje aplikácie Google, alebo sa budú musieť zmieriť s používaním alternatívnych Huawei aplikácií bez Google služieb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú