Zrejme každý bude súhlasiť, že Elon Musk patrí medzi najväčších inovátorov dnešných dní, čo sa prejavuje vo fungovaní jeho spoločností. Tesla však nie je v poslednom období v najlepšej finančnej kondícií. Pokiaľ by Apple prevzalo automobilku pod svoje krídla, mohlo by jej poskytnúť stabilitu a zázemie, ktoré spoločnosť tak veľmi potrebuje. 

Elon Musk nás od svojho nástupu do sveta technológií neprestáva prekvapovať čoraz inovatívnejšími nápadmi. Po tom, čo si do rúk zobral Teslu a začala sa produkcia elektromobilov, obrátil svoj zrak aj na vesmír, kam sa už neraz dostali rakety spoločnosti SpaceX. Jeho snahu priniesť svetu čistejšiu dopravu však brzdí situácia, v ktorej sa Tesla nachádza.

Prospešná spolupráca

Jedným z možných riešení, ako predísť väčším problémom, je spolčenie so spoločnosťou, ktorá má vo svete technológií veľké zázemie. Tesla momentálne potrebuje niekoho, o koho sa bude môcť oprieť a podporiť ju pri jej ďalšom vývoji. Snaha Elona Muska však zrejme nestačí, a tak by možným riešením bolo spojenie so spoločnosťou Apple. Na vedúcej pozícií by však rozhodne mal ostať terajší CEO, Elon Musk, ktorý by zároveň mohol tomuto gigantovi z Cupertina poskytnúť rast v oblasti inovácií. Apple má financie a Tesla nápady.

CEO Tesly Elon Musk
Zobraziť celú galériu (1)
EVANNEX Tesla Accessories/Pinterest

Nenechaj si ujsť
Tesla zaznamenala najväčšiu stratu v histórii. Výrazne znižuje výrobu najlepších elektromobilov

Spojením týchto dvoch faktorov by obe spoločnosti dokázali čerpať z výhod toho druhého, pričom by žiadna z nich nemusela byť o nič ukrátená. Obrovské hodnoty akcií Apple dosiahlo najmä vďaka svojim produktom. Medzi ne spadajú iPady, iPhony, ale aj inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré si zamilovali milióny zákazníkov. V dôsledku ohromných ziskov má spoločnosť Steva Jobsa možnosť poskytnúť Tesle podporu. Zároveň by Apple mohlo s jej pomocou pracovať na inováciách, ktoré od neho fanúšikovia očakávajú už dlhý čas.

 

Za posledné roky bol najväčšou zmenou vo svete smartfónov výročný iPhone X. Pred jeho predstavením však spoločnosť obnovovala dizajn starý niekoľko rokov a viac-menej nepriniesla nič závratné. Všetko sa však môže zmeniť, pokiaľ by sa Apple rozhodlo prevziať Teslu a znova sa vyšvihnúť ako najinovatívnejší technologický líder. Bolo by podľa teba spojenie týchto dvoch spoločností prospešné?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom