banner-redmi-note-3-pro
O pripravovanom Vivo Xplay 5 sa hovorí už niekoľko týždňov dosť intenzívne. Zväčša sú to diskusie o premiérovej vlastnosti, ktorú táto novinka prinesie. Vivo Xplay 5 by mal byť totižto prvým smartfónom so 6 GB operačnou pamäťou RAM.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnešné úniky zo sociálnej sieti Weibo naše doterajšie predpoklady mierne narúšajú. Smartfón by mal byť k dispozícii v 3 farebných prevedeniach – zlatej, striebornej a ružovej. Na zadnej strane nájdeme snímač odtlačkov prstov. Únik ďalej naznačuje dávnejšie potvrdený zahnutý displej s 2K rozlíšením. Hlavným dodávateľom panelu bude Samsung a Vivo využije najmodernejšiu technológiu Super AMOLED, ktorá sa nachádza aj v novo predstavenom smartfóne Samsung Galaxy S7 Edge. Uhlopriečka displeja má dosahovať 5,43-palcov.

ViVo Xplay 3S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


vivo-xplay-5-full-specs

Mierny šok však nastal pri pohľade na operačnú pamäť RAM, ktorá má disponovať „len“ kapacitou 4 GB, namiesto pôvodne avizovaných 6 GB. Vítanou správou je použitie obrovského 128 GB interné úložiska, z ktorých má byť pre používateľa dostupných 111 GB. Hardvér bude napájať nadpriemerná 3600 mAh batéria. Po softvérovej stránke sa Vivo rozhodlo použiť vlastnú nadstavbu Funtouch OS, no zatiaľ nevedno s akou verziou Androidu bude spolupracovať.

vivo-leaked-images

Vivo Xplay 5 sa taktiež bude môcť pýšiť 16 MPx hlavným a 8 MPx sekundárnym fotoaparátom. Posledné správy priniesli aj jedno znepokojenie pre prípadných záujemcov. Nová vlajková loď má podporovať len 2 európske 4G LTE pásma, presnejšie sú to pásma B1 a B3. Táto informácia je však zatiaľ nepotvrdená a pevne dúfame, že sa jedná len o omyl.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú