Tento rok bol v hernom svete skutočne plodný a hráči sa tak dočkali viacerých skvelých hier, a to nielen pre počítače, ale aj konzoly. Najlepšie tituly však chceli získať priazeň fanúšikov na poslednom odovzdávaní cien, na ktoré boli nominované mnohé známe hry. Víťazom kategórie „Ultimátna hra roka“ sa napriek kritike mnohých stal Fortnite, ktorý za sebou nechal aj nové Red Dead Redemption 2. 

Rozhodcovia pri udeľovaní cien rozhodne nemali ľahkú úlohu, no napokon boli vybrané tituly, ktoré sú podľa mnohých tými najlepšími za tento rok. Tesne po ohlásení víťazov a porazených sa strhla na Twitteri veľká debata o tom, či si Fortnite zaslúži byť hrou roka, alebo nie. Podľa viacerých hráčov je tento titul v štýle „Battle Royale“ skvelým konceptom, no nie hrou a poraziť ho mali omnoho lepšie tituly ako spomínané Red Dead Redemption 2, alebo God of War. Na druhej strane sa Fortnite fanúšikovia zastávali.

Ocenenia pre tie najlepšie hry tohto roka

Spomedzi veľkej ponuky hier si nakoniec popredné priečky pri tomto odovzdávaní cien odnieslo len zopár titulov. Po prvom mieste, na ktorom sa usadil Fortnite, si druhé miesto získalo westernové „GTA“ od Rockstar Games a trojicu uzatvorilo nové Call of Duty: Black Ops 4. Vývojárov Fortnite „Zlatý joystick“ rozhodne potešil, no viacerí hráči sa stále nevedia zhodnúť v tom, ktorá hra by mala byť tá najlepšia. Výsledky sa však už nezmenia a víťazi si odniesli prestížne ocenenie.

Nenechaj si ujsť
Fortnite zažíva nečakaný problém. Je zdrojom zničenia stoviek manželstiev

Rovnako sa však hlasovalo aj v iných kategóriách. Na odovzdávaní cien, ktoré 16. novembra hostil Danny Wallace, boli ocenené aj kategórie ako „Hra s najlepším príbehom“, ktorú vyhral titul God of War, „Najlepšia PC hra roka“ na čele s hrou Subnautica a titul „Najlepšia Xbox hra roka“ získala Forza Horizon 4. Popri týchto kategóriách tu bola ešte jedna, v ktorej Fortnite zvíťazil. Okrem prvého ocenenia si hra získala aj prvé miesto ako „Najlepšia konkurenčná hra“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú