Hra Fornite je fenoménom dnešnej doby. Bezplatný titul Battle Royal štýlu hrajú milióny hráčov po celom svete a hráči pri nej vedia stráviť niekoľko hodín.

Aj keď veľa ľudí predpovedalo hre Fornite rýchly koniec a tvrdilo, že ide len o chvíľkový ošiaľ, tak opak je zatiaľ pravdou. Počet hráčov neustále rastie a organizujú sa už aj prvé turnaje. Veľký ošiaľ okolo hry však ukázal aj svoju negatívnu tvár a to vo forme detí tancujúcich tance z Fornite či dokonca zvýšenú rozvodovosť párov.

Hranie hier výrazne ovplyvňuje vzťahy

Možno si pred pár týždňami zachytil správu o tom, že istý hráč Call Of Duty sa rozišiel s jednou z najkrajších televíznych rosničiek Yanet Garcia a to len kvôli turnaju v Call Of Duty, na ktorý sa chcel pripravovať a jeho priateľka by ho vraj rozptyľovala. Niečo podobne sa však stáva čoraz častejšie, na čo poukázala aj agentúra v Spojenom kráľovstve Divorce-online.com. Hranie hier totiž výrazne ovplyvňuje vzťahy a to nie len u teenegerov, ale aj u manželských párov.

Od začiatku tohto roku len v Spojenom kráľovstve došlo až k 200 rozvodom, pri ktorých bolo hlavným dôvodom hranie Fornite a iných online hier. To je až 5 % všetkých rozvodov v krajine a tento trend má stúpajúcu tendenciu. Bohužiaľ, digitálna doba priniesla so nielen obrovský technologický pokrok, ale aj vznik novej závislosti, a to práve na hraní hier. Na prvý pohľad neškodná zábava však môže prerásť do vážnejších problémov, pričom riziko je najväčšie u detí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú