Príchod Apple Pay očakávajú Česi a Slováci už dlhé mesiace, no až posledné týždne priniesli pozitívne správy o oficiálnom spustení tejto služby. Hoci sa banky na Slovensku k tejto téme príliš nevyjadrujú, tie české sú už na ďalší spôsob platby smartfónmi pripravené. Podľa informácií portálu CzechCrunch bude Apple Pay v Česku spustené už 19. februára, pričom ho od začiatku bude podporovať hneď niekoľko bánk.

O spustení Apple Pay sa špekuluje už od minulého roka. Stále sa hovorilo len o približných termínoch a zavedenie služby do praxe bolo neisté, teda až doteraz. Český portál CzechCrunch odhalil, že Apple Pay bude u našich susedov spustený už o pár dní, konkrétne 19. februára. Informácie pritom majú pochádzať priamo z prostredia bánk, ktoré sú podľa všetkého na spustenie služby technicky vybavené.

Česi budú platiť iPhonmi už o pár dní

Oficiálne zavedenie Apple Pay pritom bude podľa týchto správ podporovať na začiatku 5 bánk a 1 startup. Ďalšie banky sa môžu pridať neskôr koncom prvej polovice tohto roka. CzechCrunch zverejnil, že v prvej vlne pôjde o banky Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, mBank a Air Bank. K nim sa pridá aj platobná aplikácia Twisto.

Môžeme potvrdiť, že Apple Pay v túto chvíľu testujú naši zamestnanci a že chceme byť v prvej vlne bánk, ktoré Apple Pay poskytnú v Čechách.“ – vyjadril sa pre CzechCrunch hovorca Českej sporiteľne, Filip Hrubý.

Zobraziť celú galériu (0)
Pomocou Apple Pay je možné zaplatiť kedykoľvek a kdekoľvek. Podporujú ho státisíce obchodov a reštaurácií po celom svete, Apple

Nenechaj si ujsť
Toto môže byť jedna z prvých slovenských bánk, ktorá bude podporovať Apple Pay. Prišlo nepriame potvrdenie

Podobné informácie prezradila aj banka Airbank, ktorá má byť podľa vyjadrenia technicky pripravená na spustenie tejto služby. Zverejnený zoznam bánk nemusí byť definitívny. Tie, ktoré však nevyužijú prvý termín, budú môcť Apple Pay využiť až o pár mesiacov neskôr.

Spomínané banky už ale majú disponovať certifikátmi a čakajú len na spustenie služby spoločnosťou Apple. Do konca tohto roka sa k ostatným bankám pridá podľa vyjadrenia na Twitteri aj ČSOB Banka, ktorá chce zabezpečiť podporu služby pre všetky jej platobné karty.

Dočká sa Apple Pay aj Slovensko?

Otázne však naďalej ostáva, kedy Apple Pay príde aj na Slovensko. Podľa doterajších informácií sa žiaľ spustenie u nás môže oneskoriť. Jednou z prvých bánk, ktoré sú už na túto službu pripravené aj u nás, je mBank. Platby iPhonom a hodinkami Apple Watch sa však s veľkou pravdepodobnosťou stanú realitou najskôr v susednom Česku a neskôr by mali zavítať aj na Slovensko, kde na Apple Pay už majitelia týchto zariadení netrpezlivo čakajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom