Luxusný elektromobil Porsche Taycan sa oddnes začína predávať aj na slovenskom trhu. Pre Slovákov sú k dispozícii všetky tri verzie, teda Taycan 4S, Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Prvý sériovo vyrábaný elektromobil nemeckej luxusnej automobilky Porsche žne obrovský úspech. Štvormiestne elektrické Porsche síce nemá ikonický zvuk burácajúceho spaľovacieho motora, no prípadných záujemcov láka na úplne iné vlastnosti.

Ako sme ťa už pri jeho predstavení informovali, Taycan dosahuje koeficient odporu vzduch iba 0,22, jeho maximálny dojazd na jedno nabitie činí zhruba 450 km a na 80 % kapacity batérie sa dokáže dobiť za 23 minút.

Zrýchlenie z 0 na 100 mu pri najvýkonnejšej verzii trvá iba 2.8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť činí 260 km/h. Ide teda o plnohodnotný elektromobil so solídnym dojazdom a extrémnym výkonom. Jeho maximálny výkon je 560 kW, ten zabezpečí 800 V batéria a permanentne budený synchrónny motor s krútiacim momentom 1050 Nm.

Z hľadiska dizajnu zaujmú predne štvorbodové LED svetlá, automaticky vysúvateľné kľučky dverí či zadný svetelný pás s nápisom „PORSCHE“. Aj interiér ponúka luxusný a nadčasový dizajn, ktorý tvorí množstvo obrazoviek. Tie takmer úplne nahradili mechanické tlačidlá. Pre vodiča je k dispozícii 16.8″ prehnutý displej s virtual kokpitom. Na 10.9″ obrazovke sa zasa nachádza takzvaný „Porsche Communication Management“, skrz ktorý je možné ovládať všetky funkcie vozidla. Pod ním je umiestnená 8.4″ obrazovka stredovej konzoly, ktorá umožňuje prístup k médiám či telefónu a tiež zobrazuje stav nabitia batérie.

Ceny jednotlivých modelov pre Slovákov sú teda nasledovné.

Najmenej výkonný Taycan 4S začína s cenou na hranici 109 234 € s DPH, model Taycan Turbo štartuje na 156 152 € s DPH a najvýkonnejšia verzia Taycan Turbo S sa bude predávať od 189 702 € s DPH. Samozrejme, ceny jednotlivých modelov sa môžu vyšplhať vyššie v závislosti od príplatkovej výbavy. No už pri základnom modeli Taycan 4S sa jedná o najdrahší elektromobil, ktorý sa u nás na Slovensku predáva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom