Nová vlajková loď Xiaomi Mi 10 sa už dočkala svojho oficiálneho predstavenia pre domáci čínsky trh a recenzenti spolu s technologickými nadšencami sa tak mohli pustiť do testovania. Na YouTube TechZG sa objavilo detailné porovnanie fotoaparátov Xiaomi Mi 10 oproti iPhone 11 Pro.

Pro verzia Mi 10 je podľa výsledkov DxOMark smartfónom s vôbec najlepším fotoaparátom na svete. Dokázal tak poraziť aj esá ako Huawei Mate 30 Pro či iPhone 11 Pro Max. Týmto rebríčkom však určite poriadne zamiešajú novinky z dielne Samsungu v podobe modelového radu Galaxy S20. Testované Xiaomi Mi 10 Pro malo navyše upravený softvér, ktorý sa na komerčné zariadenia dostane až 5. marca, takže so súčasným softvérom by jeho výsledky rozhodne neboli až tak dobré.

Poďme ale späť k porovnaniu klasickej Mi 10-ky s iPhonom 11 Pro. Ako môžeš vidieť v záberoch počas celého videa, farby v podaní Xiaomi Mi 10 sú o čosi menej sýte, zatiaľ čo iPhone 11 Pro ponúka výrazne farebnejšie zábery, ktoré sú však miestami až príliš presaturované a pôsobia nereálne.

Priblíženie počas nahrávania videa zvláda Mi 10 pomerne dobre, no oproti záberom z iPhonu je badateľný o čosi vyšši šum. Mi 10 tiež mierne zaostáva aj pri kvalite stabilizácie. Stabilizáciou obrazu zaostáva Xiaomi aj pri porovnaní predných kamier. V týchto miestach je teda jasne cítiť, že niekde sa šetriť muselo.

Youtube/Screenshot

Pri natáčaní 4K videa hlavným snímačom si však Xiaomi viedlo o čosi lepšie v porovnaní s iPhonom, obraz bol stabilnejší a farby pôsobili reálnejšie. Pri zhotovovaní priblíženej fotografie hlavným snímačom poskytli obe zariadenia záber vo veľmi zrovnateľnej kvalite, až sa ťažko dá určiť jednoznoznačného víťaza.

Recenzent celé porovnanie zhrnul slovami, že iPhone je stále kráľom v kvalite videí, no vo kvalite fotografií sa mu Xiaomi Mi 10 hravo vyrovná. Do úvahy treba brať aj cenový rozdiel týchto dvoch zariadení, čo jednoznačne nahráva do karát novinky od Xiaomi.

Youtube/Screenshot

Mi 10 tiež umožňuje nahrávať video v 8K, no ako môžeš v priloženom teste vidieť, tieto zábery sú bez kvalitného stabilizátora nepoužiteľné. V tomto režime totiž nefunguje stabilizácia nahrávaného videa v smartfóne.

Na konci videa si ešte môžeš pozrieť porovnanie záberov Mi 10 s Mi Note 10, ktoré má rovnaký senzor a celkovo výbavu fotograficke jednotky, no slabší procesor. V tomto prípade sú však rozdiely v kvalite záberov nepatrné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú