V súčasnosti sa cestovanie pre mnohých stalo nielen záľubou, ale takmer životným štýlom. Aj napriek veľkému množstvu dostupných služieb, ktoré uľahčujú výber leteniek či ubytovania je však stále čo zlepšovať. Mnohí určite vedia aj o Google službe s názvom Google Flights, ktorá len prednedávnom zmenila vzhľad a po dlhšom čase pridala množstvo užitočných noviniek.

Google v posledných rokoch do oblasti cestovania investoval nemalé peniaze a novým, vylepšeným nástrojom sa najnovšie teší aj práve spomínaná služba Google Flights. Tá je doplnená o viacero funkcií, ktoré umožnia ľahší a efektívnejší výber cieľovej destinácie či zabezpečenie celej dovolenky, o čom informoval portál wersm.

Cestujte jednoduchšie

Pri cestovaní u mnohých zohráva kľúčový faktor práve rozpočet. Najnovšia funkcia sa teda týka konkrétne financií, nakoľko došlo k pridaniu možnosti, vďaka ktorej si nastavíš maximálnu výšku sumy, ktorú si môžeš dovoliť minúť a vyhľadávač spraví ostatné za teba.

Na základe zbierania množstva dát navyše dostaneš informáciu o tom, či je zobrazená cena naozaj výhodná a nelíši sa od štandardnej ceny. Navyše pri objednávaní leteniek priamo zo stránok aeroliniek častokrát dochádza k určitej prirážke. Pridaná funkcia taktiež dokáže aj zistiť, či bude cena v blízkej dobe nižžšia/vyššia a uľahčiť tak bezstarostné rezervovanie.

Prečítajte si tiež!
Lietajúci dron má priniesť 5G pripojenie do odľahlých kútov sveta

Druhým problémom po rezervovaní leteniek je samozrejme nájsť rozumné ubytovanie, na čo Google myslel taktiež. Pridaná funkcia v samotnom prehliadači umožní nájsť hotel, ktorý najlepšie vyhovuje tvojim predstavám. Vďaka filtru zobrazí hotely, ktoré ponúkajú tie najrozumnejšie ceny. Cena však nezohráva jedinú rolu a vyhľadávač ukáže aj špecifickejší výber podľa najlepšej dostupnosti, hodnotenia, ale samozrejme aj vybavenia, na ktoré si mnohí potrpia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom