Najnovší prieskum podielov na smartfónovom trhu firmy Kantar priniesol zaujímavé výsledky. Dvom najväčším velikánom sa voči minulému roku podiely markantne zmenili. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prieskum bol zameraný na predaj smartfónov z pohľadu operačných systémov a porovnané boli údaje z konca októbra 2016 a konca októbra 2017.

iOS padá, Android rastie

Takmer vo všetkých skúmaných krajinách sa odohral rovnaký scenár. Predaj iOS zariadení poklesol, Android si zas slušne prilepšil. Zoberme si napríklad také USA, kde podiel iOS klesol o 7.6 % a podiel Androidu narástol o 8.2 %. Ešte väčšia zmena nastala vo Veľkej Británii. Tam si totiž operačný systém iOS pohoršil až o 8.5 % a Android si prilepšil o markantných 10.4 %.

ios

Nenechaj si ujsť
Samsung chce tromfnúť konkurenciu prvým skladacím smartfónom budúci rok

Za zmienku ešte stojí Japonsko, kde podiel iOS klesol o 6,9 % a podiel Androidu narástol o 7.5 % V ostatných krajinách sa týmto dvom operačným systémom podiely zmenili len minimálne.

Môže za to iPhone X

Dôvodom tohto diania má byť jedna z vlajkových lodí spoločnosti Apple – iPhone X. Po predstavení iPhonov 8 totiž mnoho ľudí kúpu odkladalo a čakalo na prémiovejší model. Všetko sa to ale môže už čoskoro zmeniť, pretože analytici očakávajú, že Apple počas sviatočného ošiaľu zaznamená rekordný štvrťrok a predá najviac iPhonov za celú svoju existenciu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
13%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.