Najnovší prieskum podielov na smartfónovom trhu firmy Kantar priniesol zaujímavé výsledky. Dvom najväčším velikánom sa voči minulému roku podiely markantne zmenili. 

Prieskum bol zameraný na predaj smartfónov z pohľadu operačných systémov a porovnané boli údaje z konca októbra 2016 a konca októbra 2017.

iOS padá, Android rastie

Takmer vo všetkých skúmaných krajinách sa odohral rovnaký scenár. Predaj iOS zariadení poklesol, Android si zas slušne prilepšil. Zoberme si napríklad také USA, kde podiel iOS klesol o 7.6 % a podiel Androidu narástol o 8.2 %. Ešte väčšia zmena nastala vo Veľkej Británii. Tam si totiž operačný systém iOS pohoršil až o 8.5 % a Android si prilepšil o markantných 10.4 %.

Nenechaj si ujsť
Samsung chce tromfnúť konkurenciu prvým skladacím smartfónom budúci rok

Za zmienku ešte stojí Japonsko, kde podiel iOS klesol o 6,9 % a podiel Androidu narástol o 7.5 % V ostatných krajinách sa týmto dvom operačným systémom podiely zmenili len minimálne.

Môže za to iPhone X

Dôvodom tohto diania má byť jedna z vlajkových lodí spoločnosti Apple – iPhone X. Po predstavení iPhonov 8 totiž mnoho ľudí kúpu odkladalo a čakalo na prémiovejší model. Všetko sa to ale môže už čoskoro zmeniť, pretože analytici očakávajú, že Apple počas sviatočného ošiaľu zaznamená rekordný štvrťrok a predá najviac iPhonov za celú svoju existenciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom