Apple nedávno vydal novú aktualizáciu iOS, ktorá mala okrem iného riešiť aj problémy s príjmom signálu. Zdá sa však, že sa stal pravý opak.

Verzia iOS s označením 12.1.2 začala pred pár dňami prichádzať na smartfóny a ďalšie zariadenia s mobilným systémom od Apple. Aktualizácia mala riešiť niekoľko problémov a určená bola aj používateľom v Turecku, ktorí mali kvôli chybe v kóde problém s používaním mobilných dát. Krátko po rozšírení aktualizácie sa však na problémy so sieťou začali sťažovať majitelia iPhonov v rôznych iných častiach sveta, informuje portál Forbes.

Sťažnosti používateľov sa v hojnom počte objavujú na Twitteri, pričom najviac sú chybou postihnuté zariadenia v Severnej Amerike, výnimkou však nie sú ani Európa, Južná Amerika či Ázia. Mnohí majitelia iPhonov sa po aktualizácii nemôžu pripojiť k mobilným dátam od operátorov. Niektorí dokonca nemôžu ani telefonovať alebo prijímať SMS správy. Nepomáha pritom reštart zariadenia, znovuvloženie SIM karty ani resetovanie nastavení siete.

Problém pritom postihuje viaceré modely smartfónu od Apple a výnimkou nie sú ani najnovšie iPhony XS a XR. Aktualizácia iOS je pritom určená pre široký zoznam zariadení. Podporované sú iPhony od verzie 5S, takže sa dá predpokladať, že riziko výskytu chyby môže byť u každého. Apple zatiaľ nevydal k záležitosti žiadne stanovisko a nie je jasné koľko používateľov sa chyba dotýka. Očakáva sa rýchla náprava, avšak, ak si si novú aktualizáciu ešte nenainštaloval, odporúčame počkať, kým vývojári problém nevyriešia.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom