Aktualizácie systému sú pre používateľa vo väčšine prípadov veľmi vítané. Prinášajú nové funkcie, aktuálne bezpečnostné záplaty a sú dôkazom, že výrobca na svojich zákazníkov nezanevrel ihneď po kúpe. Pred pár dňami sa však objavil prípad, ktorý nechce zažiť žiadny zákazník a už vonkoncom žiadny výrobca. Istému mužovi totiž vybuchol iPhone X hneď po tom, čo ho aktualizoval na iOS 12.1. 

Keď si kúpime smartfón za niekoľko stoviek eur, očakávame, že bude fungovať perfektne po celú dobu a nevyskytne sa žiadna neočakávaná situácia, ktorá by obmedzila jeho používanie. Bohužiaľ, v dnešnej dobe, keď sú nové vlajkové lode predstavované s ročným odstupom, je šanca na zlyhanie väčšia. Dobrým príkladom môže byť aj nešťastný Samsung Galaxy Note 7, ktorý musel byť už po pár mesiacoch stiahnutý z trhu, nakoľko dochádzalo k neočakávaným výbuchom. Celé to vyústilo k stiahnutiu všetkých zariadení z trhu a povesť výrobcu ostala nalomená.

Čo spôsobilo výbuch iPhonu X?

Tentokrát sa však na nohy postavili páni zo spoločnosti Apple, nakoľko svet obletela správa, že ich iPhone X vybuchol po tom, čo bol aktualizovaný na iOS 12.1. Počas tohto procesu bol pripojený k originálnej nabíjačke a akonáhle sa aktualizácia dokončila, z telefónu začal stúpať dym, až nakoniec vybuchol priamo pred očami jeho majiteľa. Telefón bol používaný od januára a za celú dobu s ním nebol žiadny problém. Po tomto incidente majiteľ ihneď kontaktoval spoločnosť Apple, ktorá si zariadenie vyžiadala na podrobnejšie skúmanie. Už teraz je však jasné, že aktualizácia nebola iniciátorom výbuchu a šlo len o nepríjemnú zhodu náhod.

Už v minulosti sme pritom boli svedkami viacerých výbuchov iPhonov, no vo väčšine prípadov boli na vine samotní majitelia, ktorí využívali neoriginálne nabíjačky, prípadne telefón pri nabíjaní skladovali pod vankúšom či miestach, ktoré nie sú vetrané. Tu však nič z toho neplatí, a preto je tento prípad zaujímavý. Je nepravdepodobné, že by šlo o globálnu záležitosť ako u Note 7.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú