Chyby v smartfónoch sa delia na viacero typov. Niektoré sa ukážu až po dlhšom čase a môžu byť spôsobené používateľmi, iné zas vznikajú už vo fabrike.

Bezchybná pritom nie je ani vlajková loď spoločnosti Google, Pixel 2 XL. Používatelia sa už dávnejšie začali sťažovať na prepálenia a zvláštne zmeny farieb na OLED displejoch. Najnovší problém sa ale netýka displeja.

Sťažujú sa naň stovky používateľov

Na Reddite a Google Product Forum sa už nachádzajú stovky konverzácií ohľadom rachotivých zvukov vychádzajúcich z reproduktorov. Tento problém teda zrejme nie je ojedinelý, ale týka sa širokej škály používateľov. Takto sa vyjadril jeden z nespokojných používateľov: „Práve mám v ruke môj tretí Pixel 2 XL. Všetky pritom majú rovnaký problém, a tým je narúšanie kvality hovoru skresleným a rachotivým zvukom. Je absurdné, že Google vydal takto nekvalitný produkt a po tom, čo si zaň väčšina z nás zaplatila celú sumu, láka nových zákazníkov na veľké zľavy.“

Nenechaj si ujsť
Týchto 5 dôvodov ťa možno presvedčí, prečo je Google Pixel 2 lepší ako iPhone X

Problém sa však neprejavuje iba pri telefonovaní, ale aj pri bežnom prehrávaní videí či počúvaní hudby, a to na všetkých úrovniach hlasitosti. Dobrou správou je, že Google už o probléme vie a plánuje ho opraviť softvérovou aktualizáciou. Tým sa ale spokojnosť používateľov úplne nenapraví. Aj keď problémové reproduktory možno Google opraví, používatelia na ne len tak ľahko nezabudnú, rovnako ako na ďalšie problémy, ktoré ich sprevádzajú používaním smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom