Večný súboj medzi smartfónmi s Androidom a tými od spoločnosti Apple neutíchol ani pri predstavení revolučného iPhonu X. V tomto porovnaní ti predstavíme 5 dôvodov, prečo je Google Pixel 2 lepším smartfónom ako iPhone X.

1. Pixel 2 aj Pixel 2 XL sú omnoho lacnejšie ako iPhone X

Aj keď pri oboch zariadeniach je cenovka pomerne vysoká, nové Pixely ti oproti iPhonu X ušetria ešte značnú kopu peňazí. Cenovka Pixelu 2 na Slovensku začína na 800 €. Cenovka iPhonu X atakuje hranicu 1200 €. Aj Google Pixel 2 XL je oproti iPhonu lacnejší o 260 €, za ktoré si môžeš bez problémov kúpiť ďalší smartfón strednej triedy.

2. Pixely majú v balení nabíjačku, ktorá podporuje rýchle nabíjanie, zatiaľ čo iPhone nie

Funkcia rýchleho nabíjania sa konečne dostala už aj do iPhonov a prvými modelmi sú iPhone 8 / 8 Plus a iPhone X. Keď si však svoj novučičký iPhone rozbalíš, nabíjačku podporujúcu rýchle nabíjanie v balení nečakaj. Smarftón ti príde s obyčajnou nabíjačkou a tú rýchlejšiu si budeš musieť dokúpiť zvlášť. V balení Pixelu samozrejme takúto nabíjačku nájdeš.

3. Pixel 2 XL má väčší displej ako iPhone X

U mnohých používateľov zohráva kľúčovú úlohu pri kúpe smartfónu aj veľkosť displeja. Väčší z dvojice Pixelov má displej veľký 6″, zatiaľ čo veľkosť displeja u iPhone X dosahuje 5.8″. Pozoruhodné ale je, že obe zariadenia pritom vážia takmer rovnako, teda približne 175 gramov.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube / screenshot

4. Menej skla, lacnejšia oprava

Rozhodne najnákladnejším smartfónom na opravy je práve iPhone X. Jednak je to zapríčinené netypickým displejom, ale aj zadnou stenou, ktorá je taktiež zo skla. Za výmenu displeja zaplatíš v priemere 280 $ a zadný panel spolu s inými poškodeniami ťa vyjde až na neuveriteľných 550 $. Opravy Pixelov ťa síce tiež vyjdu na celkom slušný balík, ale stále je to o mnoho lacnejšie ako u iPhonu. Tak napríklad za displej u menšieho Pixelu zaplatíš 130 $ a za zadný sklenený panel 170 $.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube

5. Lacnejší Pixel má rovnako dobrý, ak nie lepší fotoaparát ako iPhone X

Ak si už vyberieš jedno či druhé zariadenie, pravdepodobne budeš vlastniť smartfón, ktorý má jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Obe zariadenia robia nádherné zábery, ktoré sa dajú porovnávať skutočne len veľmi ťažko. Avšak znova tu rozhoduje samotná cena zariadení, kde v smartfóne za 800 € dostaneš rovnako kvalitný fotoaparát ako v smartfóne za 1200 €.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube / screenshot

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom